pl | en

HiFiMAN HE-560
Słuchawki

HiFiMAN, lider i pionier rynku najlepszych i najdroższych na świecie słuchawek oraz odtwarzaczy przenośnych, największy na świecie producent audiofilskich słuchawek planarnych, wprowadza do sprzedaży topowy model trzeciej generacji: HE-560.

Asymetryczne perforowane i hybrydowe ze względu na użycie skóry i weluru nausznice, podwójny super-wytrzymały pałąk z regulacją zapadkową oraz waga poniżej 400 gram to najważniejsze cechy nowego modelu.
Do tego zupełnie nowy przetwornik typu „single-side” z jednym magnesem, który pomimo niższej wagi dysponuje wyższą skutecznością i lepszym brzmieniem, za które odpowiada także nowa obudowa z perforowanymi nausznicami. HiFiMAN nie zapomniał o luksusowych dodatkach, takich jak:
• obudowa muszli słuchawkowych pokryta oliwionym fornirem z drewna tekowego,
• drewniana szkatuła z nabitym metalowym szczotkowanym frontem ozdobionym logotypem HiFiMAN.

SZCZEGÓŁOWY OPIS

Nowy system podwójnych pałąków, poprawiona ergonomia.
Zupełnie nowy system podwójnych pałąków, który składa się z metalowej ramy spiętej z termoplastycznymi jarzmami utrzymującymi na ruchomych zawiasach muszle słuchawkowe z tego samego materiału. Te są dodatkowo pokryte 1mm fornirem z oliwionego drewna tekowego.

Za komfort noszenia odpowiada dodatkowy skórzany pałąk, który ma bezpośredni kontakt z głową. Wysokość zejścia muszli słuchawkowych, a tym dopasowania do wielkości głowy ustalana jest za pomocą mechanicznego zapadkowego systemu regulacji.

HE-560 przynosi szereg zmian związanych z detalami ergonomii codziennego użytkowania. Kształt muszli oraz umiejscowienie kabla zostały zmienione pod kątem generowania lepszego dźwięku oraz przede wszystkim wygody. Kable w HE-560 wychodzą z muszli pod łagodniejszym kątem, co sprawia, że przewód nigdy nie uderza o ramiona słuchacza. Przewodnik w dalszym ciągu jest połączeniem czystego srebra i miedzi monokrystalicznej.

Asymetryczne nausznice.
Nausznice w dalszym ciągu mogą być demontowane i w razie zużycia wymienione na nowe. Budowa samych padów jest hybrydowa - połączono tu zalety reprodukcji dźwięku wynikających z zastosowania skóry, wraz z wygodą padów welurowych. Całość zyskała asymetryczny kształt - zgodnie z budową ludzkiego ucha i głowy - przód jest nieco cieńszy od części tylnej. Dodatkowo, jest to konstrukcja obracalna, co pozwala dopasować asymetryczne ułożenie nauszników do własnych potrzeb. Częściowa perforacja padów pozwala na lepszą przepływność powietrza pompowanego przez przetworniki, co znacząco poprawiło przetwarzanie wysokich i średnich tonów.

Przetwornik „single-side”.
Nowy przetwornik planarny został określony jako jednostronny z powodu zastosowania magnesu tylko z jednej strony, w przeciwieństwie do modeli HE-5, HE-500, HE-6, oraz HE-560. To pozwoliło wydatnie obniżyć wagę całej konstrukcji oraz powiększyć przestrzeń i detaliczność oferowanego dźwięku.

Celem nowej konstrukcji jest maksymalne zbliżenie się do referencyjnego modelu HE-6, który uznawany jest przez wielu fachowców za najlepsze aktualnie produkowane słuchawki na świecie.

Wraz z nowym modelem użytkownik otrzymuje nowe opakowanie: wykonaną z drewna szkatułę z nabitym metalowym szczotkowanym frontem ozdobionym logotypem HiFiMAN.

Różnice w stosunku do poprzedniego modelu HE-500:
• dużo mniejsza waga (obniżona aż o 25%)
• nowe obudowy przetworników wykończone naturalnym fornirem,
• nowa super-wygodna konstrukcja pałąka ze zmienionym systemem regulacji,
• zupełnie nowe przetworniki, brzmienie maksymalnie zbliżone do modelu HE-6 przy zachowaniu dużo wyższej skuteczności (o 7 decybeli, czyli kilkakrotnie razy więcej).

Parametry:
Zakres częstotliwości: 15 – 50 000 Hz
Impedancja: 35 Ω
Efektywność: 90 dB
Waga: 375 g
Cena: 3795 zł

Źródło: RAFKO