pl | en

AUDIO SHOW 2014: TRZY RAZY „HIGH FIDELITY”

Organizator:
Adam Mokrzycki Services

Czas:
8-9 listopada 2014

Miejsce:

Hotel Jan III Sobieski
Plac Artura Zawiszy 1, Warszawa
tel.: +48 22 579 10 00

Hotel Golden Tulip
Towarowa 2, Warszawa
tel.: +48 22 582 75 00

Hotel Bristol
Krakowskie Przedmieście 42/44
Warszawa
tel.: +48 22 55 11 000

e-mail: info@audioshow.pl

www.audioshow.com.pl

Audio Show jest jedną z najciekawszych europejskich wystaw audio – słyszę to od wszystkich, którzy choć raz na niej byli, niezależnie czy są melomanami, absolutnymi nowicjuszami, czy producentami, weteranami świata audio. Jest więc rzeczą naturalną, że właśnie w tym miejscu chcielibyśmy świętować 10-lecie magazynu „High Fidelity”.
Trzy rzeczy są dla nas od samego początku najważniejsze: MUZYKA, muzyka i jeszcze raz muzyka. Ale taka, jaka jest naprawdę, tj. słuchana w najlepszych warunkach, najlepiej z przyjaciółmi (LUDZIE). Jeśli te warunki zostają spełnione, zaczyna się liczyć także SPRZĘT.
W tym wyjątkowym dla nas roku, roku jubileuszowym, chcielibyśmy podzielić się naszą radością z wszystkimi naszymi czytelnikami, zarówno tymi, którzy już nimi są, jak i ci, na których z niecierpliwością czekamy. Audio Show jest najlepszym miejscem, aby zrobić coś dla jednych i dla drugich.

„High Fidelity” po raz pierwszy
Magazyn „High Fidelity” przygotował więc trzy wydarzenia, którymi chcielibyśmy się podzielić. Po pierwsze: MUZYKA. Jestem pewien, że pamiętają państwo niesamowity koncert, jaki w czasie Audio Show, dwa lata temu, dał Antonio Forcione. Występ miał miejsce w Hotelu Golden Tulip, nagłaśniany był przez profesjonalną firmę i pokazał Forcione z najlepszej strony, zarówno jako muzyka, jak i człowieka.
Nawiązując do tamtego wydarzenia, chcieliśmy w tym roku zaprosić wszystkich na koncert Hansa Theesinka, który odbędzie się w tym samym hotelu, w tym tej samej sali i nagłaśniany będzie przez tych samych ludzi, co Antonio dwa lata temu. Hans Thseesink to znany w świecie holenderski gitarzysta i kompozytor. Nagrywa z Terrym Evansem i Ry Cooderem i wykonuje muzykę bluesową i znaną pod nazwą „roots music”. Muzyk da dwa koncerty, jeden w sobotę, drugi w niedzielę. Koncerty będą biletowane. Współorganizatorem koncertu jest niemiecki magazyn hifistatement.net.

„High Fidelity” po raz drugi
LUDZIE to kolejny element układanki, z której staramy się ułożyć zawartość pisma. Choć audio uważane jest za hobby samotnych facetów, tak naprawdę nabiera sensu, kiedy można się swoim doświadczeniem, spostrzeżeniami i odkryciami podzielić z innymi. Takiemu celowi służą spotkania Krakowskiego Towarzystwa Sonicznego. Zainicjowane przeze mnie 10 lat temu, na trwałe weszły w światowy obieg, zarówno dzięki publikacjom w „High Fidelity”, jak i innych pism audio, np. amerykańskiego „Positive-Feedback.com”.
Im więcej ludzi, tym lepiej. Po raz pierwszy zapraszamy więc na otwarte spotkanie Krakowskiego Towarzystwa Sonicznego, które będzie miało miejsce w czasie tegorocznego Audio Show. W jego czasie powtórzymy niezwykłe porównanie, jakie miało miejsce w czasie 94. KTS-u, kiedy to szef wydawnictwa płytowego Sommelier Du Son i jednocześnie redaktor naczelny magazynu hifistatemen.net, pan Dirk Sommer, będzie prezentował nagrania z analogowych taśm-matek. Slużyć do tego będzie magnetofon NAgra IV-S. Porównywać je będziemy z ich cyfrowymi wersjami, plikami PCM oraz DSD. Te ostatnie odtwarzane będą na Ayonie S-5 przez Gerharda Hirta, właściciela firmy, Dwóch ciekawych ludzi w jednym miejscu – tego nie można nie zobaczyć. Aby w możliwie najlepszy sposób odtworzyć warunki KTS-u porównanie będzie miało miejsce w pokoju firmy Nautilus, w Hotelu Bristol, na sprzęcie tych samych marek. Wstęp będzie się odbywał za zaproszeniami.

„High Fidelity” po raz trzeci
I wreszcie SPRZĘT. W Hotelu Jan III Sobieski zorganizowaliśmy wraz z firmą Lutz-Precizion odsłuch analogowych taśm-matek. Taśmy będą odtwarzane na magnetofonach Slellavox, takich samych, jakich do swoich nagrań używa wizjoner audio, pan Kostas Metaxas. Do dyspozycji będzie kilka stanowisk ze słuchawkami. jeśli jeszcze nie słyszeliście analogowej taśmy, musicie koniecznie dowiedzieć się o co tyle krzyku. Wstęp otwarty dla wszystkich zainteresowanych.

DZIĘKUJEMY WSZYSTKIM ZA WSPÓLNE 10 LAT. CZEKAMY NA WAS!!!

Wojciech Pacuła
redaktor naczelny