pl | en

Origin Live
Gramofony w ofercie Best Audio

Origin Live to marka doskonale znana miłośnikom winylowej płyty. Historia tej brytyjskiej firmy z siedzibą w Southampton sięga roku 1986, a dostępna dzisiaj oferta gramofonów i ramion kształtowała się i ewoluowała przez ostatnie dwadzieścia lat.

Konstrukcje Origin Live o charakrerystycznym „okrągłym” kształcie zdobyły imponującą ilość nagród i wyróżnień i dzisiaj uważane są za wzorzec w kategorii „value for money”.

Obecna oferta składa się z 4 gramofonów (deck) o rozpiętości cenowej od 5500 do 25 000 zł i 8 modeli ramion w cenach od 1700 do 23 800 zł. Oprócz dwóch najtańszych, każde ramię można zamówić również w wersji 12”, tak samo jak każdy deck można zamówić z subchassis przystosowanym do dłuższego ramienia.
Dwa lata temu do produkcji wprowadzono trzecią generację gramofonów – wszystkie modele noszą teraz oznaczenia MK3.

Gramofony Origin Live pojawią się w salonie Best-Audio jeszcze w lutym. W pierwszej kolejności będą to modele Aurora MK3 i Calypso MK3 z ramionami Onyx i Silver.
Konfiguracja Aurora/Onyx w cenie 7200 zł określana jest mianem „economical High End” i ma na swoim koncie najwyższe trofea redakcji „What HiFi?”, „HiFi Choice” i „HiFi World”.

Źrodło: Best – Audio