pl | en

Acoustic Signature WOW | WOW XL
Gramofon

Kierująca swoją ofertę do miłośników winylu niemiecka firma Acoustic Signature wyprodukowała ostatnio dwa nowe modele gramofonów.

Wow to model najtańszy, a mimo to, podobnie jak jego starsi bracia produkowany jest ręcznie. Łożysko wykonano z tego samego autorskiego materiału „Tidorfolon”, co we wszystkich pozostałych gramofonach Acoustic Signature. Producent udziela na nie dziesięcioletniej gwarancji. Na gładkiej powierzchni korpusu gramofonu nie ma ani jednego przycisku — funkcjami sterujemy za pomocą dotykowych sensorów. Dzięki takiemu rozwiązaniu urządzenie wygląda estetycznie i niebanalnie. Nowy, opracowany od podstaw silnik napędowy sterowany w pełni cyfrowym procesorem 20 MHz pozwala uzyskać doskonałą stabilność obrotów. Aluminiowy talerz waży 4,5 kg. W zestawie dołączono ramię Rega 202. Górna część gramofonu wykonana jest z błyszczącego akrylu w kolorze czarnym, lub białym — do wyboru.

Wow XL bazuje na sukcesie modelu Wow i jest jego rozwinięciem. Kształt gramofonu jest podobny, ale w korpusie zamiast 3 mm płyty akrylowej zastosowano 10 mm masywny płat aluminium. Talerz gramofonu również wykonany jest z aluminium. Ma grubość 34 mm, waży 6,4 kg i jest identyczny, jak ten, który zastosowano w modelu Barzetti. Jego masa jest 50% większa od masy „zwykłego” modelu Wow. Konstrukcja gramofonu umożliwia zastosowanie jakiegokolwiek ramienia dziewięciocalowego. Całość wyposażona jest w regulowane aluminiowe nóżki.

Ceny:
Wow: 5700 zł, z ramieniem Rega RB 202
Wow XL: 6930 zł, bez ramienia

Źródło: Audio System