pl | en

BUDŻETOWE KABLE HDMI SUPRA

Większość znaczących producentów kabli posiada w ofercie kilka, różniących się cenowo, serii kabli HDMI. W przeciwieństwie do nich szwedzka SUPRA do niedawna oferowała tylko jedną serię, technologicznie najbardziej zaawansowaną, ale nie najtańszą.

Nowy kabel HDMI trafi do "budżetowej" grupy produktów JenTech. Oszczędności poczyniono jednak tylko w zakresie wykończenia i wyglądu zewnętrznego. Technicznie to najwyższy standard High Speed (v1.4) z Ethernetem i 3D. Pod względem transmisji rozdzielczości wideo, możliwości JenTech HDMI wykraczają daleko poza 1080p osiągając poziom 3840 x 2160 24 Hz/25 Hz/30 Hz lub 4096 x 2160/24 Hz. Kabel oferuje wszelkie współczesne nowinki włącznie ze wsparciem dla przestrzeni kolorów sYCC601, Adobe RGB i Adobe YCC601.

HDMI Ethernet Channel umożliwia szybką dwukierunkową komunikację (wysyłanie i odbieranie danych na poziomie 100 mb/s), dzięki czemu kabel jest od razu gotowy do współpracy z dowolną aplikacją opartą na protokole IP. Kable JenTech HDMI o długości 1 m dostępne będą jeszcze w styczniu – cena 139 zł. Następne długości będą sukcesywnie wprowadzane do produkcji.

Źródło: Best-Audio