pl | en

HIFIMAN HM-101 – 27 GRAMÓW CZYSTEGO DŹWIĘKU!

HM-101 to najmniejsza na rynku audiofilska przenośna karta dźwiękowa – przetwornik cyfrowo-analogowy – z wejściem USB. Jej waga to jedyne 27 gramów, zaś wysokość to 6 centymetrów, stąd znakomicie nadaje się do laptopów, nettopów lub tabletów.
Kartę wyposażono w:
∙ przetwornik cyfrowo-analogowy Burr-Brown PCM2702,
∙ wzmacniacz słuchawkowy TDA1308,
∙ wyjście liniowe dla głośników komputerowych lub wzmacniacza stereo.
Sercem HM-101 jest konwerter USB-S/PDIF i zarazem przetwornik cyfrowo-analogowy Burr-Brown PCM2702, który jest z powodzeniem stosowany w dużo droższych konstrukcjach np. Firestone Fubar III (1059 zł). PCM2702 oferuje jedyną w swoim rodzaju ciepłą, analogową barwę dźwięku, która nadaje surowej cyfrowej muzyce zupełnie nowego wymiaru. HM-101 sprawdzi się wszędzie tam, gdzie poszukiwana jest większa głębia akustyki brzmienia

Drogie słuchawki? Wyciśnij z nich maksimum!
We wnętrzu HiFiMAN-a zaimplementowano wydajny prądowo wzmacniacz słuchawkowy TDA1308, który jest zdolny do współpracy nawet z dziesięciokrotnie droższymi, audiofilskim słuchawkami np. HiFiMAN HE-4. Wzmacniacz HM-101 generuje dźwięk o dużo wyższej jakości od jakiejkolwiek standardowej karty dźwiękowej w laptopie lub komputerze PC. Dzięki temu każdy posiadacz laptopa może cieszyć się doskonałym dźwiękiem słuchawek za kilkaset lub kilka tysięcy złotych, a nawet droższych – już bez inwestowania dużych kwot we wzmacniacz słuchawkowy.

Wysokiej klasy dźwięk z komputera? Wystarczy wyjście USB.
Dzięki wyjściu liniowemu HM-101 może spełniać pełnoprawną rolę źródła dźwięku dla aktywnych głośników komputerowych lub wzmacniacza stereo podłączonego do kolumn stereo. Przy zastosowaniu transmisji sygnału typu bit-perfect nowy HiFiMAN zapewnia bezkonkurencyjną jakość dźwięku w stosunku do ceny. Wystarczy wolne gniazdo USB w komputerze - w kilka minut HM-101 zainstaluje się automatycznie i gotowe. Bez sterowników, bez problemów.

Cena: 199 zł

O marce HiFiMAN:

HiFiMan to legendarna na terenie USA audiofilska marka, której właścicielem jest przedsiębiorstwo Head Direct z siedzibą w Nowym Jorku. Od kilku lat firma sukcesywnie wprowadza na rynek i popularyzuje alternatywny typ słuchawek określanych jako ortodynamiczne lub planarne. Jednym z pierwszych produktów jaki powstał w HiFiManie jest jeden z najlepszych na świecie przenośnych odtwarzaczy – HiFiMan HM-801. Produkt, który dał firmie międzynarodową sławę oraz bardzo mocną pozycję na rynku amerykańskim.
HiFiMan słynie z tego, że prototypy najwyższych modeli słuchawek dopracowuje przy udziale swoich potencjalnych Klientów. Normą stała się sytuacja, w której inżynierowie HiFiMana doszlifowują brzmienie swoich słuchawek w porozumieniu z użytkownikami audiofilskich forów internetowych. Każdy nowy przetwornik od HiFiMana przechodzi aż roczny okres testowy. W efekcie tak nowatorskiej współpracy i zaufania w stosunku do swoich Klientów produkty HiFiMana uchodzą za niezwykle uniwersalne brzmieniowo oraz bezkonkurencyjnie niezawodne.

Źródło: Rafko