pl | en

Denon - kilka pytań

Witam!

Myślę nad zakupem odtwarzacza Blu-ray Denon DBP-1611UD. Jak wiadomo jest to jednocześnie odtwarzacz CD/SACD. W związku z tym w naturalny sposób przyszło mi na myśl połączenie odtwarzacza Blu-ray/DVD z odtwarzaczem CD/SACD w jednym urządzeniu - rezygnując z zakupu DCD-1510AE. Oszczędność miejsca, nie mówiąc juz o kosztach - pytanie tylko czy nie stracę zbyt wiele na jakości. Na temat DBP-1611UD Denon nie podaje aż tak szczegółowych informacji o torze audio - czy tutaj też stosowane są słynne przetworniki Burr&Brown? Myślę, że nie ma tu aż takiej realnej "przepaści" między DCD-1510AE w temacie dźwięku - liczę na coś pomiędzy 710AE i 1510AE. Inną sprawą jest trwałość takiego wieloformatowego odtwarzacza, biorąc pod uwagę, że najpierw w ciągu dnia obsługuje kilka płyt CD, następnie film na DVD i wreszcie np. koncert na Blu-ray. To może kosztować go "trochę zdrowia";-)

Przy okazji jeszcze dwa pytania - co myślicie na temat DBP-1611UD jako o odtwarzaczu Blu-ray w porównaniu np. do produktów firmy Sony?

Czym tak naprawdę różnią się serie 1500AE i 1510AE w sprzęcie audio Denona? Czy to tylko kosmetyka czy też udana/średnio udana gruntowna przebudowa?

Pozdrawiam
KrzysztofWitam!

Nie ma co się oszukiwać – dedykowany odtwarzacz audio zawsze będzie lepszy niż wieloformatowy, wynika to chociażby z opłat licencyjnych. Ma pan rację, że DBP-1611UD jest gdzieś pomiędzy 710 i 1510. To ostatnie jest inne niż 1500, zmienione są elementy, przebudowany środek. Można jednak wykorzystać DBP-1611UD w roli odtwarzacza CD, ale tylko jeśli podłączy pan do niego zewnętrzny przetwornik D/A, np. rDAC Arcama. Inaczej to będzie sporo gorzej niż 1510.

Co do DBP-1611UD vs. Sony – sory, nie znam Sony. Ale znam Denona, jest super/

Pozdrawiam
Wojciech Pacuła