pl | en

System do muzyki klasycznej za 50 000 zł

Szanowni Państwo!

Prośba moja wyda się Państwu dziwna, ale spróbuje przedstawić swój problem możliwie, jak najkrócej i jak najprościej.
Jestem miłośnikiem muzyki, ale również miłośnikiem dobrego dźwięku. Moja zainteresowania elektroniką i sprzętem audio sięgają wczesnego dzieciństwa. W całej mojej „karierze” posiadałem wiele zestawów audio, od Altusów, Finezji, Zodiaka, Artura przez LINN-a, lampowe wzmacniacze Unison Research, Jolida, Audio Note, aż do obecnego systemu McIntosha (MCD 301/MA 7000/Thiel 2,4). System ten posiadam od 2 lat, ale w między czasie zmieniły się moje preferencje muzyczne i muzyką, którą słucham obecnie jest prawie wyłącznie muzyka klasyczna. System, który posiadam jest na pewno dobrym systemem, ale mam wątpliwości, czy odpowiednio subtelnym do preferowanej muzyki.
Proszę o opinię, poradę i konkretne sugestie odnośnie systemu, który wg. Państwa byłby odpowiedniejszy dla muzyki klasycznej.
Dane: Pomieszczenie 33 m kwadratowe, kubatura ok. 100 m sześciennych, wystrój rustykalny (ciężkie i dużo mebli). Muzyka: barok, okres klasyczny, ale tez opery. Budżet, powiedzmy ok. 50-70 tys. Preferuję dźwięk analogowy, pełny i dokładny. Cenię muzykalność i naturalność. Do składów orkiestrowych uważam, że niezbędna jest dynamika. Zdaję sobie sprawę, że odbiór muzyki to sprawa indywidualnych preferencji, ale mimo to liczę na pomoc.

Łączę wyrazy szacunku
Marek

Panie Marku!

Rzeczywiście - ten zestaw jest wymarzony do rocka i niezły do jazzu, ale do klasyki chyba brakuje mu wypełnienia, jakiegoś wewnętrznego skupienia.

Pana budżet jest wystarczający na świetny zestaw.
Najpierw kolumny - tutaj myślę, że wyłącznie Harbeth Monitor 40.
Wzmacniacz - jeśli lampa, to Mastersound Compact 845. Ale można też inaczej - JAG 300B MkII z jakimiś odlotowymi lampami. Jeśli tranzystor to ASR Emitter I lub II. I odtwarzacz - tutaj mam najwięcej problemów. Ja bym postawił na odtwarzacz plików i ew. Transport CD. Wie pan, że Linn ma genialne nagrania w wysokiej rozdzielczości, które można kupić przez sieć? Mógłby to być np. Bladelius Embla.
Ale jeśli woli pan na razie mieć CD, to musi mieć wejście cyfrowe - tutaj najlepszy byłby CD-2s Ayona i kiedyś tańszy odtwarzacz plików, np. Naim.

Pozdrawiam
Wojciech Pacuła