pl | en

Nowy system

Witam serdecznie

Tak się składa, że w końcu będę mógł stworzyć swój pokój odsłuchowy. Przechodzę z 30 m salonu do 15 m pokoiku. Na mój dotychczasowy system składały się: elektronika-CARAT, kolumny AP TEMPO VI, kable Furutech (pozostają). Pomimo, że grał bardzo fajnie, nie do końca pokrywał się z moim pomysłem na dźwięk. Otóż pragnę uzyskać duży pełny, pastelowy, analogowy, ciepły, dźwięk (w każdym zakresie), z pełnym - nisko schodzącym basem, słyszalnym juz przy niewielkim poziomie głośności wzmacniacza.
Do tej pory obawiałem sie i obawiam sie wzmacniaczy lampowych, jednakże gdyby do jego uzyskania była jedynie taka droga to pewnie zdecyduję się na lampę. Panie Wojtku, moja wiedza na temat lamp jest....żadna, czytałem o magii lamp 300B, ale nigdy ich nie słyszałem (raz słyszałem lampę Jolidy chyba 801 z Trianglami i raczej ciepło to nie było). W oparciu o to co wyczytałem w literaturze wytypowałem następujące wzmacniacze i kolumny:

-Musical Fidelity A.5/ A. 5.5
-Audio Analogue Puccini
-Accuphase E-213 lub niższe
-McIntosh ???
-Vandersteen 1C
-Dynaudio ???
-Vienna Acoustic Bach lub Mozart
-Monitor Audi seria Rx ??? Wstawiłem znaki zapytania, ponieważ nie wiem który model mógłby się najlepiej wpasować do 15 m2 pomieszczenia. Proszę o podpowiedź odnośnie systemu, który zagrałby w opisany przeze mnie sposób, niekoniecznie naturalny. Zakres cenowy ok. 10 tys. element-rynek wtórny.

Pozdrawiam: Arek R.

P.S.
Panie Wojtku!

W oparciu o Pana testy wzmacniacza f-my TRI i kolumn tyskiej firmy Studio 16 Hz, proszę o podpowiedź czy połączenie obu w/w urządzeń może być skazane na akustyczne powodzenie :-)) (charakter dźwięku przedstawiłem we wcześniejszej korespondencji. O ile Tychy to "sąsiad zza miedzy", to dorwać na Śląsku TRI nie jest już tak łatwo i nie wiem czy warto go sprowadzać dla takiego połączenia.

Pozdrawiam,
ArekWitam!

Odpowiadam od razu na dwa maile, niestety nie miałem wcześniej czasu :)

Tri z 16 Hz zagra na pewno dobrze. Ja bym jednak poszedł trochę innym tropem. U Pana nieco suchy i nie do końca wypełniony dźwięk to problem AP. Carat potrafi zagrać niezwykle pastelowo, byleby miał dobre kolumny. Dlatego najlepiej byłoby się zainteresować kolumnami Harbetha – za 10 000 kupi Pan nowe, w idealnym stanie – proszę zobaczyć na testy dwóch modeli w HF i zdecydować, który byłby lepszy. I dopiero potem, po jakimś czasie można pomyśleć o wzmacniaczu. Tutaj jednak znowu – z Harbethami fantastycznie gra CS-300 X Lebena, to naprawdę super połączenie na bardzo, bardzo długo. Jeśliby jednak chciał Pan czegoś nieco cieplejszego, to po prostu Prima Luna, albo Mystere. Ale dopiero po odsłuchu Lebena.

Pozdrawiam
Wojciech Pacuła