pl | en

Upgrade – w którą stronę?

Witam Panie Wojciechu!

Zaglądam na stronę „High Fidelity” i w końcu zdecydowałem się zadać pytanie. Mój aktualny zestaw to Arcam CD73T + Denon PMA-1500AE + Elac FS208.2. No i coś bym chciał poprawić w tym systemie. Chyba wszystkie klocki są z tej samej półki, więc nie wiem co tu należałoby wymienić? Może wszystko?:) Słucham "klasyki" rocka, rocka progresywnego ale też sięgam do jazzu, klasyki i muzyki elektronicznej. Lubię brzmienie: energetyczne, ale też znaczenie ma barwa i precyzja... Słuchając zestawów w całości Arcama brakuje mi basu, energii. Z kolei sam Denon to dźwięk jakiś bez subtelności, techniczny. Miałem jakiś czas starego Musicala Elektrę E10. Bardzo ładna barwa, ale nie wyrabiał z basem (super na słuchawkach, lepiej niż Denon oddawał akustykę pomieszczenia). Może coś w kierunku tej firmy, ale oni się cenią a słyszałem że nowe modele to i tak już nie to brzmienie?
CD73 z kolei jest trochę ograniczony funkcjonalnie (bez wyjścia słuchawkowego,sacd,mp3), ale przede wszystkim nie jestem pewien czy pasuje do PMA1500AE. Czy Opera Linear by lepiej zagrała? Niestety trudno osiągalna;(
A może Elaki do wymiany?

Będę wdzięczny za sugestie.

Pozdrawiam,
Artur
Witam!

Myślę, że dość dokładnie pisał pan charakter pana elektroniki. Myślę, ze kolumny to sprawa na potem, teraz powinny wystarczyć. Najprostszym wyjściem byłoby dokupienie do Arcama przetwornika i w przyszłości dobrego transportu. Oczywiście, jeśli SACD i mp3 nie są dla pana priorytetem. Namawiałbym jednak właśnie do takiej zmiany. Wszystkie założone rzeczy spełni DAC Stelaudio, który kiedyś testowaliśmy. To od razu doda muzyce kolorów i poprawi dokładność. Potem można zmienić wzmacniacz, wypróbowałbym PrimaLunę (lampa), albo Cyrusa (tranzystor). Zgra się to z dakiem naprawdę dobrze. Albo jeszcze inaczej – nowe wzmacniacze Cyrusa mają opcję zamontowania przetwornika – Arcam mógłby pracować jako transport i oszczędziłby pan na przetworniku. Małe to, a naprawdę świetnie gra. A kiedyś napęd Cyrusa i gotowy rasowy systemie. Ale już teraz zrobiłbym coś innego – proszę zainwestować w dobre zasilanie: Supra (cieplej) lub Chord, lub Oyaide (szybciej). Fajne rzeczy robi też Gigawatt. Gwarantuję, że będzie pan zaskoczony!

Pozdrawiam
Wojciech Pacuła