pl | en

⸤ SYSTEM DO CICHEGO SŁUCHANIA


Dobry wieczór!

Mieszkam na Malcie i od kilku lat śledzę „High Fidelity” – czytam każdy numer!

Buduję system dla (dużego) salonu. Będę siedział około 3 m od głośników. Nigdy nie będzie on słuchany przy dużej głośności, a więc ma służyć głównie do słuchania późną nocą. Wyłącznie muzyka cyfrowa – albo Tidal, albo z dysku twardego. Chciałbym też móc również podłączyć do systemu TV (ale będzie rzadko używany).

Nie mam na to dużego budżetu – kocham muzykę, ale nie jestem hobbystą, więc nie chcę wydawać zbyt wiele. Piszę zaintrygowany wzmacniaczem Circle Labs A200. Inni polecali mi Soundkaos Vox 3 (wiem, że ich nie recenzowałeś, ale są one lubiane dlatego, że nie są natrętne), Albedo Aptica, Xavian, Sonus Faber lub Trenner & Friedl. Jak brzmiałyby z tym wzmacniaczem kolumny Aptica?

Mam już przetwornik Chord Hugo DAC 2, mógłbym go więc użyć w swoim systemie, ale mogę też pójść inną drogą. W biurze używam DAC-a i wzmacniacza AMP firmy BMC – słucham w bliskim polu.

Naprawdę doceniłbym Pańską opinię – jestem otwarty na sugestie. Na Malcie nie mamy niestety luksusowych sklepów audio...

Pozdrowienia,
Paul (Malta)


Witam!

Heh, Malta... Taka odległość, a tyle podobieństw do katolickiej Polski :) Zbieg okoliczności, ale właśnie przeczytałem o Philippe de Villiers de L'Isl Adama :)

W każdym razie Circle Labs A200 byłby w tej sytuacji po prostu fantastycznym wyborem. Ale wybrałbym do niego kolumny Spendora z serii A lub D lub nowe Harbethy. To będzie piękny system. Jeśli chce Pan odtwarzać pliki, lepszą opcją niż będzie przetwornik cyfrowo-analogowy i komputer będzie jakiś streamer – na przykład Lumin. Jeśli woli Pan komputer, Hugo sobie z tym dobrze poradzi – nie trzeba go wymieniać na nic innego :) Proszę nie zapominać o kablach – w ciemno można kupić Luna Cables z Kanady, są fantastyczne!

Pozdrowienia ze słonecznego Krakowa,
Wojciech Pacuła