pl | en

⸤ GRAHAM AUDIO LS5/9F czy LS5/9F?


Panie Wojciechu!

Przede wszystkim – uważam, że Pańskie recenzje są doskonałe, więc mam nadzieję, że nie ma pan nic przeciwko, żebym poprosił o radę.

Używam wzmacniacza Leben CS600 i jestem w trakcie testowania kolumn Graham Audio LS6 i LS5/9. LS5/9 bardzo dobrze sprawdzają się w moim pokoju (12,5 m2) i byłby to mój wybór, gdyby nie to, że zastanawiam się nad Pańską recenzją modelu LS5/9F. W LS5/9 czasami brakuje mi bardzo niskich dźwięków gitary basowej lub orkiestry, które – jak sądzę - LS5/9F zapewniłyby. Ich pasmo przenoszenia zaczyna się od 40 Hz i sięga 16 kHz, pomóc może również przełącznik wysokich tonów.

Niestety nie jestem w stanie posłuchać LS5/9F u tego samego sprzedawcy, a mógłbym je sprawdzić tylko kupując i ew. zwracając, jeśli nie byłbym zadowolony. Zastanawiał się, czy LS5/9F są trudniejsze do ustawiania w pomieszczeniu, czy jest pod tym względem podobny do LS5/9. Głośniki są u mnie daleko od ścian bocznych (1,25 m), ale nie od tylnej (30 do 40 cm).

W internecie jest bardzo mało informacji użytkowników o LS5/9F, dlatego poprosiłem o radę.

Wielkie dzięki,
Yives (Francja)


Witaj Yives!

Osobiście uważam, że model "F" może być za duży dla twojego pokoju. Ale możesz w przyszłości poprawić dźwięk LS5/9 kupując mały subwoofer TZero firmy Velodyne i tworząc system 2.1. Aktywny subwoofer jest znacznie bardziej elastyczny w ustawieniu i ogólny dźwięk będzie dużo lepszy: Trzymaj się więc mniejszych Grahamów i pomyśl o dodatkowym subwooferze!

Pozdrawiam,
Wojtek Pacuła