pl | en

Źródło do OBELISKA I DYNAUDIO

Dzień Dobry!

Posiadam system oparty na wzmacniaczu Heed Obelisk oraz kolumnach Dynaudio X32. Planuję zakup nowego źródła do systemu. Do tej pory słuchałem ze standardowego DVD poprzez DAC wzmacniacza. Zainteresował mnie odtwarzacz Advance Acoustic (https://advance-acoustic.com/en/hifi-elements/multimedia-player/144-x-stream-9). Zaletą tego rozwiązania jest to, że wszytko jest w jednym urządzeniu (CD, sieć, streamer, radio, sporo wejść cyfrowych a nawet sterowanie głośnością). Tylko pytanie jak to gra? Czy za podobne pieniądze można kupić coś lepszego, niekoniecznie w jednej obudowie.

Aktualnie najwięcej słucham z płyt CD i pewnie tak pozostanie dlatego jakość grania przez CD jest dla mnie szczególnie istotna, ale chciałbym mieć możliwość streamingu z sieci. Lubię dźwięk selektywny, nieociężały ale z odpowiednią podstawą basową, ale nie "trzęsący" ścianami. Preferowana muzyka rock, metal, ogólnie muzyka w większości gitarowa, a nawet ogólniej wykonywana na instrumentach strunowych.

Z góry dziękuję za pomoc.

Z poważaniem
Marcin


Panie Marcinie!

Tak się składa, że nie słyszałem tego urządzenia, trudno mi więc coś na jego temat powiedzieć. Ale z fajnych, niedrogich odtwarzaczy plików warto zwrócić uwagę na produkty Auralic – niedrogie, fajne. Druga możliwość – Cambridge Audio. I raczej nie traktowałbym takiego odtwarzacza jako centrum cyfrowego – jeśli ma wejścia cyfrowe, to fajnie, ale jeśli nie, nie ma problemu.

Pozdrawiam
Wojtek Pacuła