pl | en

Prośba o wskazówki w sprawie KABLI XLR i RCA

Witam serdecznie Pana Redaktora!

Dostałem ten kontakt od znajomego, który zapewniał mnie że jeżeli opiszę swój dylemat to mogę otrzymać fachową radę o co bardzo Pana proszę. Posiadam Odtwarzacz NAD C545 BEE oraz wzmacniacz NAD C326BEE i kolumny AUDIO ACADEMY PHOBE III. Mam przewody do głośników Ortofon i tej firmy kabel pomiędzy wzmacniaczem i odtwarzaczem CD.

A mój dylemat jest taki: otrzymałem kabel w wersji XLR, gdzie są wtyki żeńskie i męskie i chciałem go wykorzystać do połączenia wzmacniacza z odtwarzaczem CD. W sprzęcie który posiadam NAD wyjścia/wejścia są z wtykiem "czincz". Czy i gdzie mogę kupić przejściówki z kabla w wersji XLR żeńskie na czincz męskie i XLR męskie na czincz męskie. Czy przejściówki nie zabiorą tego co daje kabel XLR? Co by Pan polecił zamiast przewodów głośnikowych i kabli Ortofona?

Uprzejmie proszę o pomoc.

Pozdrawiam serdecznie,
JanWitam Pana Redaktora!

Bardzo Panu dziękuje za błyskawiczną odpowiedź. To dla mnie niezwykle cenne uwagi dotyczące stosowania przejściówki i rzeczowa  konkretna propozycja zakupu kabli Luna Cables. Jeszcze raz - jestem ogromnie wdzięczny. Pójdę we skazanym przez Pana kierunku.

Serdecznie Pana Redaktora pozdrawiam,
Jan


Panie Janku!

Połączenie zbalansowane, realizowane najczęściej za pomocą kabli z wtykami XLR, ma sens tylko wtedy, jeśli źródło i wzmacniacz są zbalansowane. A i wtedy nie zawsze. Przy niedługich połączeniach, jak w domu, lepszym rozwiązaniem jest RCA, takie mam przynajmniej doświadczenia. Dlatego niech pan zapomni o przejściówkach – to zły pomysł – i kupi kable RCA. I poleciłbym kable Luna Cables, nawet najtańsze modele (http://highfidelity.pl/@main-3363&lang=) i będzie super. Niech pan pamięta o dobrym zasilaniu – kablach i listwie. Niedrogie, fajne rzeczy ma firma Supra.

Pozdrawiam
Wojciech Pacuła