pl | en

Wzmacniacz słuchawkowy dla AUDEZE LCD-2. A może wzmacniacz zintegrowany?

Witam!

Chciałbym poradzić się, w który element toru powinienem teraz zainwestować. Wspomnę na starcie, że budżet to 5000 zł. Jestem posiadaczem systemu składającego się ze słuchawek Audeze LCD-2, przetwornika Auris DHP, kabla zasilającego Gigawatt LC-1 MK3, iDefendera oraz iPowera. Skłaniam się teraz do zakupu wzmacniacza słuchawkowego - zależy mi na większej precyzji, detalu oraz większej dynamice.

Wzmacniaczem nad którym się zastanawiałem to Erzetich Perfidus. Miałem okazję posłuchać go podczas ubiegłego Audio Video Show 2018, gdzie zrobił na mnie duże wrażenie prezentującą świetną dynamikę, detaliczność oraz granie ,,z pazurem''. Jednak od pewnego czasu jestem również szczęśliwym posiadaczem kolumn firmy Pylon - Pearl 27. Kolumny grają teraz z ,,zapożyczonym'' (budżetowym) wzmacniaczem firmy NAD. Kolumny są już wygrzane i umilają wieczory przy książkach.

Z tego powodu pojawiło się teraz pytanie jaki wzmacniacz powinienem kupić, i jak pogodzić to z zakupem wzmacniacza słuchawkowego. Czy nie lepszym rozwiązaniem byłby zakup wzmacniacza, który mógłby zasilić zarówno Audezy oraz Pylony - w tym przedziale cenowym ciekawym rozwiązaniem okazuję się używany Schiit Ragnarok. Czy mógłby mi Pan polecić jakieś alternatywy w tych cenach? Czy może jednak lepiej kupić wyżej wymieniony Erzetich, a pozostałe fundusze przeznaczyć na wzmacniacz stricte pod kolumny?

Dziękuję i pozdrawiam
Karol


Panie Karolu!

Prawdę mówiąc na pańskie pytanie o priorytety nie ma dobrej odpowiedzi, bo to zależy od wielu rzeczy. Problemem jest to, że Audeze są wysokiej klasy słuchawkami i byle jaki wzmacniacz im nie „podejdzie”. Ale właśnie posłuchałem wyjątkowego urządzenia, kosztującego 2700 zł wzmacniacza E40 firmy Keces (dystrybucja Audiofast). Pięknie gra z kolumnami i równie dobrze ze słuchawkami. Proszę go wypożyczyć i zobaczyć, zobaczyć, czy to nie to, o co panu chodzi. Do tego dobry kabel zasilający, mała platforma antywibracyjna i już :)

A jeśli nie, to proszę posłuchać jakiegoś używanego, starszego wzmacniacza Accuphase – seria 2xx nie jest bardzo droga, a ma pan tam świetny wzmacniacz i wzmacniacz słuchawkowy. No i urządzenie na lata.

Pozdrawiam
Wojtek Pacuła