pl | en

Kłaniam się :)

Cieszę się Panie Wojtku, że dobrze zrobiłem wybierając w zasilaniu Furutecha. W końcu to Pana zasługa :-)

U mnie wzmacniacz i CD stoją osobno na 4 cm platformach ze sklejki brzozowej, tylko olejowanej. 
1. Czy Pana zadaniem odizolować dodatkowo CD jeszcze kolejną grubą sklejką na dystansach z gumek? Jak może kształtować się wtedy dźwięk?
2. Listwa Furutech stoi na szafce (50 cm od podłogi) . Czy postawić ją dodatkowo na grubej sklejce i odizolować dystansowymi gumkami?
3. Za kolumnami i za ścianą odsłuchową mam panele rozpraszająco-tłumiące. Czy pomiędzy kolumnami wypełnić przestrzeń  też panelem rozparzającym albo tłumiącym? (Sprzęt stoi przesunięty z boku więc jest przestrzeń wolna około 120 cm pomiędzy kolumnami).

Pozdrawiam,
Jacek
Panie Jacku,
co tu dużo mówić – no i pięknie :) Generalnie – każdy element powinien stać osobno, na swojej platformie. Jeśli jednak wzmacniacz i CD stoją jedno nad drugim, to platformy dla obydwu są koniecznością i warto też postawić wzmacniacz NA odtwarzaczu. Do dociąży odtwarzacz.

Listwa - no tak, warto ją też postawić na platformie, to zawsze dobrze działa, uspokajając dźwięk. Generalnie ściana za kolumnami powinna być pokryta panelami, ale nie trzeba przesadzić, łatwo można bowiem zgasić dźwięk. Jeśli teraz ma pan dobry dźwięk, nie za jasny, nie za jazgotliwy, to ja bym paneli nie montował. Jeśli jednak jest za dużo góry, to można je wypróbować – ale bez montażu na stałe, tylko żeby wstawić i wyciągnąć.

Pozdrawiam serdecznie,
Wojtek Pacuła