pl | en

Szanowny Panie Wojciechu!

W zeszłym roku udzielił mi Pan bardzo trafnej porady co do zakupu odtwarzacza CD tj. NAD C568. Urządzenie sprawdza się znakomicie. Jeśli znalazłby Pan chwilę czasu będę wdzięczny za poradę w kwestii wyboru kolumn podstawkowych. Chciałbym wymienić używane przeze mnie od lat Dali Mentor Menuet. Ogólnie byłem z nich bardzo zadowolony, jednak przyszedł czas na zmiany.

Zainteresowały mnie testowane kiedyś przez Pana Definitive Technology Studio Monitor 55. Można je obecnie kupić w bardzo korzystnej cenie tj. 2500 tys. za parę. Niestety nie mam możliwości ich posłuchania.

Bardzo dobrze znam podłogowe kolumny tej firmy i bardzo podobała mi się w nich przestrzenność i namacalność dźwięku. Zastanawiam się czy w/w Monitory będą miały podobny charakter brzmienia jak podłogówki oraz czy zaoferują dźwięk lepszy od wspomnianych Dali.

Preferencje brzmieniowe to dobra stereofonia, dobre efekty przestrzenne, wyraźna, dźwięczna i detaliczna góra wraz z dobrą średnicą i w miarę niskim jak na takie gabaryty basem. Sprzedawcy w kilku sklepach bardzo zachwalali z kolei kolumny marki KEF R300. Będę wdzięczny za poradę czy warto kupić Monitor 55, Pana zdaniem, czy lepiej szukać czegoś innego.

Pozdrawiam serdecznie i z góry dziękuję,
Radek
Witam!

Generalnie mówiąc te monitory grają tak, jak kolumny podłogowe tej firmy, tyle że z mniejszym basem. Ale przestrzeń, rozmach są na podobnym poziomie. Dlatego jeśli podobały się panu ich duże kolumny, te też się panu na pewno spodobają, to dobra cena i nie zastanawiałbym się jakoś specjalnie :)

Pozdrawiam serdecznie,
Wojtek Pacuła