pl | en

CD czy DS?

Witam!

Panie Wojtku, nie ukrywam że bardzo liczę się z Pana zdaniem co do wyboru sprzętu i peryferii.
W związku z tym mam parę pytań.
Posiadany sprzęt:
Odtwarzacz CD Yamaha S-2000
Wzmacniacz słuchawkowy EDGAR
Słuchawki SENNHEISER HD650
Interkonnekt XLR Wireworld Silver Eclipse
Słucham:
Jestem wiernym fanem Depeche Mode, Diana Krall, Norah Jones, Sting, Dire Straits...itp.
Niektóre z tych płyt kupiłem w formacie SACD i tu pierwsze pytanie czy warto je wymienić na format SHM (to znaczy kupić nowe). Czy będą lepiej brzmiały w tym formacie?
W przyszłości chciałbym kupić:
Wzmacniacz Yamaha SA-2000, kolumny B&W805s, nie wiem jakie kable głośnikowe, kabel zasilający i listwę. Tu proszę o poradę. Od brzmienia oczekuję przede wszystkim neutralności, nie trawię dudniącego basu (...coś takiego, jak zaczyna grać kontrabas), pokój to 18 m2. To tyle na temat co mam i co chciałbym kupić.

Ale...
Wczoraj przeglądałem ebay-a i znalazłem ciekawą ofertę LINN AKURATE DS: link.
Już jakiś czas temu zastanawiałem się nad zmianą CD na DS-a. Chyba się na to skuszę (oczywiście po Pana odpowiedzi) i stąd mam kilka pytań:
Czy Linn Akurate DS to dobry wybór, co bym musiał jeszcze dokupić do mojego zestawu i jak to wszystko połączyć?
Skąd i jak ściągać muzykę w bezstratnej jakości?
Posiadam dysk zewnętrzny 1T Western Digital-czy się przyda?
Wiem że to wiele pytań, ale obecnie przebywam za granicą i nie mam się kogo spytać ani poradzić w takich sprawach.

Z góry dziękuję za odpowiedz i serdecznie pozdrawiam,
Adam.
Witam!

Wymiana SACD na SHM-CD w przypadku, kiedy ma pan odtwarzacz SACD nie ma żadnego sensu. Kable – całe okablowanie, do tego systemu albo od Chorda (szybciej, dokładniej, lepsza kontrola), albo Furutech (nieco cieplej, bardziej plastycznie). Najlepiej cały system – taki, na jaki Pana stać plus 15%... Akurate – super! To jest przyszłość audio! Do odtwarzacza potrzebuje pan jednak dysku sieciowego (NAS), proszę popytać u polskiego dystrybutora Linna, mają kilka ciekawych propozycji. Niestety nie podepnie pan swojego dysku, ponieważ odtwarzacz nie ma gniazda USB i komunikuje się wyłącznie przez łącze Ethernetowe lub przez WiFi (czyli przez sieć). O tym co i jak podłączyć najlepiej pytać u dystrybutora, szczególnie jeśli dokupi pan u niego dysk. Steruje się takim odtwarzaczem albo z przedniej ścianki, albo przez iPoda, albo z komputera. Wszystko musi być jednak podłączone w sieć w domu. Rzecz jest prosta, ale można o taką konfigurację poprosić (odpłatnie) dystrybutora.

Pozdrawiam
Wojciech Pacuła