pl | en

Witam!

Dziękuje za poradę i chylę czoła przed Pana wiedzą i wyczuciem tematu. Za poradą wypożyczyłem kable Supra - w wersji DAC-XLR. Strzał w dziesiątkę. Tak fajnie grały jeszcze w tym systemie VDH D-102MKIII, ale niestety są tylko dostępne w odcinkach 1m. Ja potrzebuję nieco dłuższych. Dlatego wybór padł na Suprę, którą już zresztą zakupiłem.

Proszę jeszcze tylko rozwiać moje wątpliwości. Ten przewodów jest także wykorzystywany do połączeń cyfrowych AES/EBU. Czyli jest to, jak rozumiem, przewód uniwersalny. Tylko jakie znaczenie ma podawana przez Suprę oporność, która wynosi 110 Ω dla tego przewodu. Z tego co się orientuję kable audio mają znacznie niższe te wartości. Z racji tego, że się nie do końca na tym znam, czy to ma jakieś znaczenie. Czy po prostu za bardzo się nad tym nie zastanawiać, skoro producent przewiduje takie zastosowanie dla tego konkretnego przewodu.

I jeszcze jedno. Zalecał Pan zastosowanie całego okablowania jednej marki. Jeśli chodzi o głośnikowe, to mam zastosowane VDH The Wind MKII i tu raczej zmian nie przewiduję. Natomiast w pośpiechu zakupiłem już kable zasilające Audioquest NRG-X3. Czy sądzi Pan, że zmiana tych kabli na Suprę LoRoad może wnieść kolejne uspokojenie systemu w górnych rejestrach?

Pozdrawiam
Andrzej
Witam!

110 Ω to impedancja, nie rezystancja... To uniwersalny kabel, podobnie robi firma Acrolink, to normalne :) Co do sieciówek, to ja bym pożyczył Supry, zobaczy pan, że to jest to, o co chodzi :)

Pozdrawiam
Wojtek Pacuła