pl | en

Witam Panie Wojciechu!

Nie jest to pierwszy mail z pytaniem jaki do Pana kieruje, każdy poprzedni nigdy nie pozostał bez odpowiedzi, za co szczerze, bardzo dziękuje.

Zachęcony Pana  testem nóżek antywibracyjnych Pro Audio Bono 7SN, zakupiłem takowe do swojego odtwarzacza CD. Nóżki oczywiście są świetne i jestem z nich bardzo zadowolony. Moje pytanie dotyczy ich ustawienia, u mnie stoją dwie sztuki z przodu, jedna z tyłu. U Pana na odwrót. Czy to jest przypadkowe ustawienie (chociaż raczej nie sądzę;-)) czy jest korzystniej gdy; jedna nóżka jest z przodu a dwie z tyłu?
Mógłbym po prostu sprawdzić, ale u mnie z racji ustawienia sprzętu, przemiana zajmuje trochę czasu, rozpinania kabli, wyjmowanie CD. itp.

Jestem ciekaw Pana opinii.

Pozdrawiam,
Mariusz, stały czytelnik
Panie Mariuszu!

Prawdę mówiąc najlepiej by było rozstawić je w równych odległościach w stosunku do środka ciężkości urządzenia. Problemem jest to, że zwykle go nie znamy... Dlatego ustawia się je w jeden lub drugi sposób, tak jest łatwiej. Ja ustawiam jedną z przodu, ponieważ zwykle transformator jest umieszczany z tyłu, tam są cięższe elementy i to one powinny być podparte, nie "powietrze" :) Jeśli jest odwrotnie, to można ustawić dwie z przodu.

Pozdrawiam,
Wojtek Pacuła