pl | en

Witam Pana Redaktora!

Jestem stałym czytelnikiem „High Fidelity” i śledzę Pana celne porady w szeregu skomplikowanych problemów, między innymi związanych z zestawieniem urządzeń audio w sprawny system. Dlatego zwracam się z prośbą o pomoc w dopasowaniu do wolnostojących kolumn głośnikowych B&W 602.5 s3 kompatybilnego systemu - wzmacniacz, tuner, odtwarzacz CD + okablowanie całości, które zapewnią mi najwyższą jakość odsłuchu, możliwą do osiągnięcia z wykorzystaniem wyżej wymienionych kolumn.

Z wyrazami szacunku
Tadeusz z Gorzowa Wlkp.
Panie Tadeuszu!

Bowersy to bardzo fajne kolumny, ale o wyraźnych wymaganiach dotyczących elektroniki. Ponieważ nie pisze pan o wielkości pokoju, słuchanej muzyki i konkretnych oczekiwań, napiszę po prostu tak, jak ja bym to widział.

Przede wszystkim posłuchałbym z nimi elektroniki SoulNote – japońska, ma wzmacniacze i odtwarzacze CD. Druga możliwość to wzmacniacz SinusAudio Hybrid Class A, który kiedyś testowałem i do tego też odtwarzacz CD SoulNote. Ewentualnie może to być również odtwarzacz Emotiva, który testowałem. W obydwu przypadkach tuner Palona. Rzecz w tym, żeby to była gęsta, nawet ciepła elektronika, która nie eksponuje wysokich tonów. No i żeby wzmacniacz miał wystarczającą wydajność prądową, żeby dobrze wysterować kolumny.

Pozdrawiam
Wojtek Pacuła