pl | en

Dzień dobry Panie Wojtku!

Jestem coraz bliżej końca poszukiwań optymalnego sprzętu audio, ale zawsze po drodze coś tam się przytrafi. Już Panu pisałem, że mam dwa systemy. Jeden składa się z wzmacniacza LAR-model lampowy, kolumn Bryston Mini A, odtwarzacza CD Cyrus i gramofonu Shape of Sound. Drugi to wzmacniacz Hegel H80, odtwarzacz Oppo 105D i głośniki Divine Acoustics Proxima V3.

Moje pytanie dotyczy odtwarzacza Oppo i Pana ostatniego testu na HF dotyczącego odtwarzacza Emotiva ERC-3 Gen2. Ostatnio przestał mi działać w Oppo - cztery miesiące po gwarancji laser odpowiedzialny za DVD i SACD, CD i Blu-ray działa poprawnie. Pomyślałem więc, że skoro i tak gram tylko płyty CD, czasami SACD i HDCD to może sprzedać odtwarzacz Oppo i kupić jakiś sensowny odtwarzacz CD. Emotiva wydaje się całkiem dobra pod tym względem, Pański test to potwierdza.

Pytanie, czy zagra na poziomie zbliżonym do Oppo, a może nawet lepszym? Czy spasuje z Heglem? Pan to pewnie wie :) Cena tego CD jest w Polsce całkiem sensowna, choć na stronie producenta kosztuje 499$ i to już prawdziwa okazja.

Panie Wojtku jak już zajmuję czas to pozwolę sobie zadać pytanie w jeszcze jednym temacie. Zna Pan bardzo dobrze wzmacniacze LAR i Accuphase. Czy różnica w jakości grania jest spora między LAR-em, model lampowy, a wzmacniaczem Accuphase E-270? Lara sprzedać nie planuję, bo jest w swojej cenie bardzo dobry, ale przyznam, że podoba mi się bardzo wygląd Accuphase E-270. Pański test też był pozytywny. Może na przyszłość byłby to fajny nabytek na zawsze, choć to już trochę większe pieniądze.

Dziękuję za Pańskie cenne porady!

Pozdrawiam,
Grzegorz
Panie Grzegorzu!

Emotiva będzie dużo lepsza od OPPO, co do tego nie ma wątpliwości. I nie ma się co zastanawiać. Z cenami w US byłbym ostrożny – musi pan do tego dopisać cenę przesyłki oraz cło. No i nie będzie pan miał polskiej gwarancji, tylko amerykańską.

Co do wzmacniacza – tak, Accu jest naprawdę znakomity i chociaż LAR ma coś w sobie, jakąś organiczność, to Accu ma więcej – dynamikę, rozpiętość pasma itp. Warto myśleć o nim w dłuższym terminie :)

Pozdrawiam
Wojtek Pacuła