pl | en

Szanowny Panie!

Natknąłem się na Pana recenzję kolumn Audio Academy Phoebe 2. Pisze Pan między innymi, że dobrze zgrywają się z elektroniką Arcam A70. Właśnie mam zestaw Arcama taki jak w tytule i poszukuję do niego kolumn. Mam okazję kupić Phoebe 2 w rozsądnej cenie i w związku z tym proszę o poradę czy sprawdzą się w pokoju 11 m2 (prawie kwadrat) bez żadnych adaptacji audio?

Słucham głównie jazzu elektrycznego i akustycznego, czasami elektroniki z winyli i CD.
Przekaz Arcamów bardzo mi odpowiada ale brakuje czucia głębszego basu. Czy te kolumny go wydobędą ?
Prawdopodobnie w tak małym metrażu sprawdziły by się jakieś monitory, ale nie za bardzo chcę wchodzić w podstawki, chociaż dla dobra muzyki mogę rozpatrzyć i taką konfigurację.

Arcamy są połączone kablem QED Qunex3. Kabel głośnikowy to raczej neutralny Rega Quattro, ale jestem otwarty na inne rozwiązania.

Bardzo mi zależy na Pana sugestiach. Niestety nie mam możliwości odsłuchu/porównań.

Będę wdzięczny za odpowiedź.

Z wyrazami szacunku,
Dariusz - starszy miłośnik dobrego brzmienia
Panie Dariuszu!

Sporo wody upłynęło od czasu, kiedy słuchałem Phoebe 2. Ale dobrze pamiętam ich otwarty, fajny dźwięk. I rzeczywiście – z Arcamem grało to bardzo dobrze. Jedyne, co mogłoby pójść nie tak u pana, to współpraca tych kolumn z tak małym pomieszczeniem. Po prostu basu może być za dużo, albo się wzbudzać przy niektórych częstotliwościach. Ale jest na to prosta rada wystarczy zatkać – całkowicie lub częściowo – wylot bas-refleksu, np. gąbką. Bas nie zejdzie tak nisko, ale będzie lepiej kontrolowany. Jeśli więc nie chce pan monitorów, bo grają zbyt „wysoko”, to Phoebe 2 będą, moim zdaniem, w sam raz. A co do kabli, to proszę wypróbować komplet Supry, razem z zasilającymi, powinno być bardzo przyjemnie i niedrogo.

Pozdrawiam
Wojciech Pacuła