pl | en

Kable do wzmacniacza Heed Canamp

Panie Wojciechu!

Zestaw, który mam przyniósł wiele przyjemności ze słuchania muzyki. Alannah Myles "Song instead of a kiss" robi piorunujące wrażenie na całej mojej rodzinie, przechodzą dreszcze i o to mi chodzi! Mam mizerne pojęcie teoretyczne na temat dołu, środka, góry, tła itd., ale chcę czuć muzykę i ją przeżywać! Dlatego zamówiłem Heeda CanAmp. Proszę o radę dotyczącą kabli. Na forach można znaleźć skrajne opinie, że warto inwestować w dobre kable (czytaj drogie) i że to nic nie daje! Niestety w Gdańsku nie ma tak dobrych sklepów jak w stolicy i praktycznie większość rzeczy jest na zamówienie (np.: Heed). Nie ma możliwości odsłuchu, więc może mi Pan coś poleci? Wydaje mi się, że teraz wiem, dlaczego audiofil nigdy nie zazna spokoju i będzie wciąż udoskonalał swój sprzęt, szukał ideału. Czy sądzi Pan, że mój skromny Denon 510 AE + Heed podoła słuchawkom AKG 701? Pytam, bo tego produktu również nie można przetestować w Gdańsku.


P.S. do tej pory nie miałem pojęcia, że płyty CD wyprodukowane przez ostatnią dekadę tak drastycznie mogą różnić się jakością nagranego dźwięku!

Pozdrawiam serdecznie,
MaciekWitam!

Najsłabszym elementem w tym systemie będzie CD. AKG to fantastyczne słuchawki, ale pokażą każdy drobny element, w którym odtwarzacz się nie wyrabia. Myślę, że można to zrobić tak, że w przyszłości dokupi Pan do niego przetwornik D/A, np. Slelaudio 04, albo Audionemesis DC-1 i będzie super. Co do kabli, to ja osobiście uważam, że trzeba kupić jak najdroższe. Żeby to u Pana miało jakiś sens, to najlepiej kupić Suprę – niedrogie i bardzo fajne.


Pozdrawiam
Wojciech Pacuła