pl | en

Wzmacniacz do Vienna Acoustics Mozart Grand

Witam serdecznie!

Od jakiegoś czasu poszukuję systemu do salonu. Na początek postanowiłem ograniczyć zakup do wzmacniacza zintegrowanego i kolumn. Salon ma powierzchnię ok 30 m2, jest otwarty na kuchnię (10 m2) i mały korytarz (7 m2). System będzie ustawiony w części wypoczynkowej, rozstaw kolumn ok. 2,6 m. Ostatnio wybrałem się na kilka odsłuchów i bardzo przypadło mi do gustu brzmienie kolumn VA Mozart Grand. Każde następne kolumny były już porównywane do Mozartów i sromotnie przegrywały. Moje pytanie brzmi czy Mozarty nadają się do pomieszczenia o takich rozmiarach? Na Beethoveny już mnie niestety nie stać. Moje drugie pytanie to z jaką elektroniką najlepiej jest je zestawić? Wiem, że to dość wymagające kolumny. Szukam sprzętu, który będzie w stanie poradzić sobie praktycznie w każdym gatunku muzycznym. Oczywiście rozważam również zakup urządzenia "second hand". Będę bardzo wdzięczny za pomoc.

Pozdrawiam serdecznie,
MichałWitam!

To super kolumny, tek pokój to dla nich pestka. Nie wiem ile miałby wzmacniacz kosztować, ale najpierw wypróbowałbym Krella S-300i. Wysteruje wszystko.


Pozdrawiam
Wojciech Pacuła

Witam!

A może Musical Fidelity 5,5?

Michał
Tak może być. 5.5 jest naprawdę fajny, ale akurat VA są dość ciepłe i nie potrzebują dodatkowego "docieplenia". Jeśli ma Pan 6000 zł, to jest inna możliwość, też super - wzmacniacz Obelisk Si Heeda z zasilaczem. To niby niezbyt mocne urządzenie, ale wymiata jak rzadko które. Jeśli nie, to po prostu Naim i basta :) Będzie dobrze.


Pozdrawiam
Wojciech Pacuła