pl | en

Zestaw stereo do +/- 6 tys. zł

Witam!

Zwracam się do Państwa o pomoc w wyborze mojego pierwszego zestawu stereo. Kwota jaka jest na to przeznaczona oscyluje w granicach 5-6 tys. zł. Jeżeli chodzi o pomieszczenie docelowe to owego jeszcze nie ma. Będą to na razie pomieszczenia małe do 12 m2 i prawdopodobnie z tego właśnie faktu wynika wybór monitorów. Ale o tym zaraz. Jeżeli chodzi o słuchaną muzykę to spektrum jest dość szerokie. Począwszy od spokojnej po bardzo ciężką. Oto przykłady, które mam nadzieję, że trochę pomogą. Sara Tavares, Ayo, Miles Davis, Rodrigo Y Gabriela, Sting, Pink Floyd, AC/DC, Motorhead, Judas Priest, Down, Megadeth, Black Label Society, Acid Drinkers, Vader, Meshuggah. W związku z tak rozpiętym wachlarzem upodobań muzycznych szukam prawdopodobnie zestawu uniwersalnego i muzykalnego, dającego radość ze słuchania muzyki a nie rozszczepiania jej na czynniki pierwsze. Odwiedzając ostatnio targi Audio Show moją uwagę przykuł dźwięk płynący z zestawu Xindaka. I na razie moja koncentracja kieruje się w kierunku właśnie tego producenta.

A teraz kilka pytań.
Czy zestaw Xindak A-06 + C-06 razem z Usher S-520 byłby odpowiedni?
Zastanawiam się jeszcze nad małą modyfikacją powyższego zestawu, mianowicie zastąpienie w/w wzmacniacza Xindakiem XA-6200. Czy ta zmiana byłaby zauważalna (słyszalna) nie tylko w moim portfelu?
Co do innych zestawów to jeszcze dobre opinie słyszałem o Arcam CD17 + A18, Nad C545BEE + C326BEE, Rega i Vincent, oscylując mniej więcej w tym zakresie cenowym.
W/w komponenty wcale nie muszą być docelowe.
Dlatego jestem bardzo otwarty na Państwa propozycje i sugestie jeżeli chodzi o elektronikę i kolumny, które mogą zmienić moje wstępne ustalenia.
Z góry bardzo dziękuję za odpowiedz.

Serdecznie pozdrawiam,
ŁukaszWitam!

Myślę, ze dobrze się trzymać swoich pierwszych fascynacji i olśnień. Tym bardziej, że zestaw Xindaka jest wyjątkowo fajny. Jeślibym miał go jakoś apgrejdować, to raczej do lampowego wzmacniacza V-10 lub MT-1. Z Usherami wszystkie zagrają naprawdę bardzo ładnie. W przyszłości, np. po zmianie pokoju, można do nich dokupić dedykowany subwoofer.


Pozdrawiam
Wojciech Pacuła

Witam Panie Wojciechu!

Na początku chciałbym bardzo podziękować za tak szybką odpowiedź. Wracając do zestawu Xindaka. Muszę przyznać, że troszkę mnie Pan zmylił tymi propozycjami czysto lampowych wzmacniaczy, choć z drugiej strony warto ich posłuchać i wtedy zdecydować. Pozwolę sobie jeszcze zadać jedno pytanie, mianowicie chodzi o wzmacniacz słuchawkowy. Do takiego zestawu, zakładając, że będzie to Xindak, jaki wzmacniacz słuchawkowy byłby w miarę odpowiedni? Kwota jaka jest przeznaczona na taki wzmacniacz to 500 zł. Może coś z V.A.L.-a lub PRO-JECT-a? Słuchawki jakie byłby teraz do tego podpinane to AKG K 512.

Jeszcze raz bardzo dziękuję za Pana wskazówki i uwagi, które są bardzo cennym wsparciem przy wyborze sprzętu stereo.

Serdecznie pozdrawiam,
ŁukaszWitam!

Jeśli chodzi o takie pieniądze, to nie wiem, czy nie lepiej polegać na wzmacniaczu słuchawkowym we wzmacniaczu. Nie pamiętam, czy wzmacniacze o których mówię je maja, ale wydatek 500 zł, gdzie trzeba też kupić interkonekty da wyraźny postęp. Tak, będzie lepiej, ale lepiej poskładać na droższy wzmacniacz słuchawkowy. Jeśli jednak wolałby Pan już teraz coś kupić, to celowałbym właśnie w Pro-Jecta.


Pozdrawiam
Wojciech Pacuła