pl | en

Panie Wojciechu!

Pisząc do Pana pół roku temu z prośbą o pomoc w doborze interkonektu i kolumn zarzekałem się, że po ich wymianie dam sobie na dłuższy czas spokój z myśleniem o następnych roszadach ale….. lubię poczytać Pana testy, felietony na „High Fidelity”, no i natknąłem się na poniższe opinie o wzmacniaczu Heed Obelisk Si:

LINK 1

LINK 2

W chwili obecnej mój system przedstawia się następująco:
- Blu-ray - Pioneer BDP-450
- DAC - Beresford Caiman GFmod v.6
- wzmacniacz - Denon PMA-1510 AE
- kolumny - Dynaudio Excile X32
- kabel cyfrowy coaxial - GFmod silver
- interkonekt - Acrolink 7N-2050III
- głośnikowy - Supra Quadrax
- zasilanie - Supra
- platformy - Rogoz (wzmacniacz i odtwarzacz), stopy Rogoz (DAC)

Jestem z niego bardzo zadowolony – dźwięk określiłbym krótko jako niesamowicie przyjemny i wydaje mi się poukładany, przestrzenny i rozdzielczy ( kropkę nad i postawiły elementy antywibracyjne ) i naprawdę nie myślałbym o wymianie czegokolwiek ( na chwilę obecną oczywiście ), gdyby nie powyższe bardzo entuzjastyczne opinie o Obelisku Si w zestawieniu z między innymi moimi Dynaudio X32.

Mam więc pytanie, co Pan sądzi o wymianie w pierwszej kolejności mojego Denona na tego Heeda, czy brzmienie poprawi się na tyle wyraźnie, aby było warte dodatkowych 2000 zł, które musiałbym dołożyć po sprzedaży obecnego wzmacniacza. Przedstawiciel z firmy Eter twierdzi, że Heed to zupełnie inna klasa sprzętu.

W następnej kolejności myślałbym o dodatkowym zasilaczu Obelisk X2 i wymianie DACa na jakiegoś lepszego. I tu nasuwa mi się kolejne pytanie: czy lepszy byłby DAC tej samej firmy co wzmacniacz czyli Heed Modular Dactilus III czy Audionemesis DC-1, którego bardzo Pan sobie chwali. A może jeszcze jest coś ciekawszego w tej cenie? Przedstawiciel z Eter sugeruje, że mój obecny DAC będzie lepszy niż dodatkowa karta DAC, którą można zamontować w Obelisku.

Proszę więc kolejny raz o podpowiedź, gdyż ja poza własnym, coraz lepiej brzmiącym system nie słyszałem niestety nic innego, więc brak mi jakiegokolwiek punktu odniesienia.

Pozdrawiam serdecznie
Artur

Witam!,

Nie będę bił piany: tak, to będzie bardzo duża zmiana. Przede wszystkim w tonalności i kulturze grania. Denon to bardzo fajne urządzenie, nie mam co do tego wątpliwości. Tyle, że Heed jest lepszy – droższy i lepszy. No i ma możliwość rozbudowy o zewnętrzny zasilacz, to wartościowa opcja. Co do ‘daka”, to po prostu Audionemesis, podobnie wygląda jak Heed i będzie najlepiej. Ale nie wiem, czy wcześniej nie zawalczyłbym o dobry transport CD – to daje niewyobrażalną zmianę. Pro-Ject ma teraz coś takiego, próbowałem, jest super.

To będzie bardzo dobry system.

Pozdrawiam
Wojtek Pacuła