pl | en

Dzień dobry Panie Wojtku!

Panie Wojtku, namieszało się u mnie ze sprzętem hi-fi. Postanowiłem wymienić kolejny element systemu, a chodzi o wzmacniacz NAD 1000 + 2100. Podobnie jak padł wcześniej 20-letni Marantz CD 72 Gold, teraz padł właśnie ten, 20-letni, wzmacniacz. Kolumny jakie mam, to 20-letnie B&W 640 z lat 90. Kable do kolumn - Chord Odyssey 2 oraz interkonekty Chord Chameleon (wg Pana zaleceń – super). Pokój odsłuchowy około 24 m2 w prostokącie. Rozstaw głośników, licząc od osi głośników, to 2,7 m i skręcone są one na miejsce odsłuchowe. Pokój w miarę wytłumiony.

Tak się złożyło, że stałem się ostatnio, w super okazyjnej cenie, posiadaczem nowego zakupionego w sklepie Arcama CD 37. Zmieniając hi-fi chciałem mieć oprócz przyjemności muzycznej, mieć również przyjemność posiadania w mieszkaniu skromnego wizualne odtwarzacza ze świata brytyjskiego. Teraz postanowiłem zmienić z w/w powodów wzmacniacz, a na drugi rok kolumny i iść dzięki temu do góry.
Budżet na wzmacniacz to około 8000 zł, a na kolumny na drugi rok chcę przeznaczyć około 9000 zł. Jeśli chodzi o wzmacniacz, to myślałem o Naimie XS 2, a o głośnikach Harbetach 7es, albo 30, ewentualnie HL 5 (chociaż z HL 5 może być nieznaczny kłopot finansowy). Listwę zasilającą chcę kupić z kablami Supry.

Proszę Pana o opinię odnośnie moich planów w postępowaniu i doradzenie ewentualnie innych elementów, które z sobą zagrają jak najlepiej. Preferowana teraz muzyka, to blues i jazz. Brzmienie delikatne, szczegółowe, melodyjne i ciepłe, do słuchania godzinami. Z góry, jak zawsze, bardzo Panu dziękuję.

Pozdrawiam
Jacek  z Malborka

Panie Jacku,

Myślę, że nie mam co mieszać - zestawił pan bardzo fajny system: Naim + Harbeth M30 lub M30.1 i Supra. To razem świetnie zagra, to naprawdę duża zmiana w stosunku do poprzedniego systemu!

Pozdrawiam serdecznie
Wojtek Pacuła

PS
Proszę nie zapomnieć o elementach antywibracyjnych pod CD i wzmacniacz!