pl | en

Witam!

Uprzejmie proszę o prośbę w zakresie doboru kolumn podłogowych stereo. Używam wzmacniacza Cambridge Audio 651 oraz Blu-ray, również Cambridge Audio, model 752BD.

Dla celów słuchania muzyki (pokój 18m2 w bloku mieszkalnym) chciałem dobrać kolumny, które ociepliłyby analityczne brzmienie wzmacniacza.

Rozważałem Monitor Audio RX6 oraz Acoustic Energy Aelite 3 (lub Radiance 2 albo 3). O tych kolumnach czytałem, jak również słyszałem świetne opinie, z jednym „ale”: one nie za bardzo ocieplą brzmienie CA651. Generalnie podobno trudno jest "ocieplić" Cambridge’a (nie wiem czy to prawda?). Nie mam dużych możliwości w zakresie testowania, gdyż mieszkam w małym mieście.

Co Pan sądzi o podanych przeze mnie głośnikach, ewentualnie czy może Pan polecić inne (w granicach do 4 tys. za parę)?

Pozdrawiam
Zbyszek

Panie Zbyszku!

U mnie nigdy nie było problemów ze zbyt jasnym brzmieniem CA, szczególnie nowych modeli. Jeśli grają za jasno, to winy szukałbym w akustyce pomieszczenia, braku odpowiedniego zasilania i elementów antywibracyjnych. Rozumiem jednak, że jeśli gra zbyt jasno, to trzeba coś z tym zrobić.
Myślę, że w pana sytuacji najlepszym, naprawdę fajnym wyjściem byłyby kolumny Castle z serii Knight. Równie fajnie działają Spendory, ale ich cena jest wyższa. Castle będą naprawdę dobre. I do tego niedrogie kable Supry i powinno być tak, jak pan sobie wymarzył :) Jeśli w takim zestawieniu wciąż będzie za jasno, to problem leży gdzie indziej, nie w elektronice.

Pozdrawiam
Wojciech Pacuła