pl | en

Dzień dobry!

Zapewne otrzymuje Pan setki podobnych maili - czytając Pana odpowiedzi na stronach HF zdecydowałem się jednak prosić o pomoc w wyborze sprzętu. Zaznaczę, że jestem na początku drogi, przygody Hi-Fi. Zatem sprzęt mój, stosunkowo, musi być tani, a z drugiej strony nie zamykający drogi na doświadczenia dźwiękowe jak i możliwości rozbudowy. Słucham w dużej mierze muzykę klasyczną i radio (Trójka, Dwójka), to też determinuje dobór.

Całkiem niedawno odkryłem Pana strony i się zachłysnąłem. Nie zawsze rozumiem rożne pojęcia, ale jeśli wyznacznikiem może być czas spędzony na lekturze, to czy zaczytanie się do 5 rano i spędzenie weekendu z HF nie jest przynajmniej oznaką czegoś rodzącego się? Dziękuję za Pana pracę i pasję. Jeśli zatem mógłby mi Pan zasugerować rozwiązania, wiem, czysto teoretyczne, bo każdy ma swoje ucho, to bardzo prosiłbym o takie.

Czytając teksty zachwyciły mnie "tanie" perełki. Pierwszy to wzmacniacz Clones Audio 25i oraz polskie kolumny AUDIO ACADEMY PHOEBE III. I wokół nich myślałem zaczęcie budowanie systemu. Oczywiście wszelkie Pana sugestie byłyby mile widziane.

Moje rozważania:
1. Kolumny/monitory
a. AUDIO ACADEMY PHOEBE III
b. Monitor Audio MONITOR REFERENCE MR4
c. Pylon PEARL
d. Tannoy Mercury v4i

2. Wzmacniacze
a. Clones Audio 25i (nie ma gdzie posłuchać)
b. MARANTZ PM6004

3. Kable
a. Melodika PURPLE RAIN MD2R05 + PURPLE RAIN MDSC4025
b. Inne, jaki model?

4. Radio ??? – muszę je mieć

5. DAC
a. Arcam rLINK

6. CD/ Blu-ray
a. CD – nie wiem
b. Asus O!Play BDS-700 (spełni swoją uniwersalną funkcję, tylko, czy straty dźwiękowe nie będą zbyt duże).

Bardzo proszę o pomoc, bo nie chciałbym bowiem wybierać gotowca w postaci Marantz M-CR610 (a może to nie takie złe rozwiązanie?). Może ma Pan już swój tani typ/zestaw dostosowany do Clones Audio 25i?

Z poważaniem,
Wojciech

Panie Wojciechu!

Ma pan złoty medal za czytelnictwo – to wystarczający czas na jego zdobycie :)
Teraz do rzeczy: widać, że czyta pan ze zrozumieniem, ponieważ pańskie propozycje są jak najbardziej na miejscu i właściwie ma pan gotowy system.

Jeśli miałbym na coś wskazać, to byłoby to:

AUDIO ACADEMY PHOEBE III
Clones Audio 25i
Melodika PURPLE RAIN MD2R05 + PURPLE RAIN MDSC4025

To pewniaki. Wzmacniacza nie ma gdzie posłuchać, ale – proszę mi uwierzyć – czegoś takiego pan jeszcze nie słyszał, sprawdzone. Kolumny są dynamiczne i otwarte, ale ze wzmacniaczem i kablami Melodiki powinny zabrzmieć bardzo dobrze, w zrównoważony sposób. Jeśli chodzi o radio, to do takiego systemu jak znalazł będzie radyjko Pro-Ject z serii Box: LINK
To, nad czym warto się zastanowić, to źródło. Po pierwsze trzeba się zastanowić, czego pan po nim oczekuje. Jeśli to ma być urządzenie uniwersalne, to musi pan się skupić na czymś w rodzaju Asusa, albo najtańszego Oppo (nawet lepiej). Do tego rzeczywiście przydałby się przetwornik D/A i tutaj widzę Cambridge Audio DacMagic 100. W późniejszym terminie dokupuje pan do niego zewnętrzny zasilacz, np. firmy Tomanek (znajomy ma taki układ) i jest lepiej. I w przyszłości dokupuje pan jakiś transport CD, albo odtwarzacz plików i jest kompletny, dobry system. Ale jeśli słucha pan przede wszystkim płyt CD, to lepiej od razu kupić coś w rodzaju odtwarzacza CD Pro-Jecta z serii Box. Proszę pamiętać o dobrym zasilaniu i jakiś platformach pod urządzenia.

Pozdrawiam
Wojciech Pacuła