pl | en

ŹRÓDŁO DO 1000 ZŁ

Witam!

Panie Wojtku, piszę do pana w dwóch sprawach:

1. Zaciekawił mnie artykuł z datą publikacji 16. września 2012, No. 101, a mianowicie przeróbki zastosowane w głośnikach Creative T20. Czy mogłyby pan coś więcej napisać na ten temat? Osobiście jestem zainteresowany ponieważ posiadam takie tylko drugą serię - T20 II.

2. Posiadam również słuchawki Superlux HD 669, które charakteryzują się wysunięta górą. Według specyfikacji podanej przez producenta, aby wykorzystać ich poleciał potrzebny jest wzmacniacz/DAC. W obecnej chwili głośniki i słuchawki podpinam pod komputerową kartę muzyczną Creative Audigy SE.

3. Z racji pańskiego doświadczenia w branży chciałbym się poradzić w sprawie zakupu źródła dźwięku w kwocie do 1000zł. Co do moich oczekiwań, to w słuchawkach "opanowanie" tej góry, a w głośnikach, tu przytoczę cytat z artykułu: "pojawiła się przestrzeń, dynamika, naturalne barwy". Nie ukrywam, że z chęcią bym widział na swoim biurku Ancient Audio STUDIO OSLO, ale to dalsza nieokreślona przyszłość.

Pozdrawiam
Karol


Witam!

1. Nie mam pojęcia o tych przeróbkach - pisałem, że wykonywał je pan Waszczyszyn, właściciel Ancient Audio, nie ja.

2. No tak, słuchawki wymagają dobrego wzmacniacza. nie zawsze da się jednak skorygować wyraźne błędy słuchawek, dlatego konieczny jest samodzielny odsłuch.

3. Jeśli chodzi o odtwarzacz CD, to po prostu CD-5 Cambridge Audio. Jeśli jednak to komputer ma być źródłem, to są dwie możliwości: Arcam rPAC, z wyjściem słuchawkowym (odpada problem osobnego wzmacniacza) i wejściem USB lub Cambridge Audio DAC100 - tutaj potrzebny jest osobny wzmacniacz. Jeśli to ma się zamknąć w jakiś niewielkich pieniądzach, to wspomniany Arcam rPAC lub Audinst HUD-mx1 - też z wejściem USB i bardzo fajnym wzmacniaczem słuchawkowym.

Mam nadzieję, że udało mi się pomóc :)Pozdrawiam
Wojciech Pacuła