pl | en

CO ZMIENIĆ?

Witam Panie Wojtku!

Od dawna czytam highfidelity.pl i jestem wiernym fanem tej strony.
Mój obecny system to komplet (amp + CD) Caspian M1 (wzmacniacz z serii New Generation), gra to z kolumnami od Michała Kęcerskiego Hyperion IV. IC to Acrolink 2110ii a głośnikowy to stary poczciwy Reason.
Wcześniej miałem starszej generacji wzmacniacz Caspiana i CD Sudgen 21. Grało to bardzo fajnie, ale z dosyć mocno schowana górą, reszta jak dla mnie poprawnie.
Z nowszym kompletem Caspiana doznałem szoku, bo nie wiedziałem że tyle informacji jest zawartych na płytach które posiadam, a do tego doszły fenomenalne wybrzmienia blach etc.
Góra się otworzyła, ale przy posiadanej liczbie płyt czasami góra „syknie” a tego nie lubię. Chciałbym pokombinować z kablami, wiem, że Acrolink jest dosyć szczegółowym kablem( ale nie ostrym) i może nastąpiło przedobrzenie z górą, myślałem też o zmianie Resona, proszę o podpowiedzi co do kabli, budżet to 2000 zł.
W dalszej przyszłości będę myślał o DAC-u do którego będę chciał podpiąć kilka źródeł, który by Pan mógł polecić, biorąc za cel zachowanie głównych cech brzmienia Caspiana.

Pozdrawiam
Jacek


Witam!

Jest kilka możliwości. Pierwsza to testowany niedawno przeze mnie system Audiomica. Powinien zagrać dokładnie tak, jak pan tego oczekuje. Druga opcja, to najtańszy kabel Siltecha - niewiarygodne, jak to gra! I lepiej zmieniać je po kolei - najpierw interkonekt, potem kabel głośnikowy i sieciówka. Warto pozbierać trochę więcej pieniędzy, żeby to miało sens. Jeśli jednak chciałby pan od razu kupić całość, to po prostu Furutech - gra zawsze i wszędzie :)

A DAC - to zależy ile chce pan wydać. W dobrych pieniądzach, a wyraźnie lepszy jest M-DAC Audiolaba.Pozdrawiam
Wojciech Pacuła