pl | en

Wzmacniacz do RLS Callisto

Witam!

Za sprawą pochlebnych Pana opinii i odsłuchach w Audiopunkcie kupiłem kolumny RLS Callisto. Głośniki już się wygrzały i grają bardzo ładnie z Exposure 2010 i Heglem HD2. Wiem jednak, że można lepiej. Słyszałem te kolumny na AS z Naimem XS i zatrzymałem się w tym pokoju na dłużej. Zastanawiam się czy Naim 5i-2 lub Xs będzie lepszy od Exposure z moim przetwornikiem. Wiem, że Naimy lubią się najbardziej w swoim towarzystwie, a ja już do CD nie chcę wracać. Polecał Pan też do RLS w którymś z listów Leben CS-300, ale czy trochę nie zabraknie mocy? Chciałbym najpierw kupić wzmacniacz a potem kiedyś DAC, mogę wykorzystać wtedy Hegla jako konwerter. Kable głośnikowe to XLO pro 600, ic van den Hul 102MKIII. Słucham głównie klasyki 70%, 30% cała reszta.
W Exposure podoba mi się szybkość i przejrzystość ale brakuje mi barwy. To jest dla mnie priorytet (skończyłem malarstwo:).

Pozdrawiam serdecznie
Mateusz

Witam!

Tak, bardzo mi się te kolumny podobały. Wbrew pozorom, nie potrzebują jakiejś wielkiej mocy, żeby ładnie zagrać. Ale jeśli się ma zapas, to jeszcze lepiej…

Jeśli miałbym coś do nich polecać, to miałbym pewien kłopot – wszystko trzeba wypróbować i siebie, we własnym pokoju. Ale zacząłbym poszukiwania od Cyrusa. Jego wzmacniacze są bardzo fajne, a co więcej, można je rozbudować o zasilacze, a nawet cyfrowe wejścia. Hegel mógłby więc pracować tylko jako konwerter USB-S/PDIF. Drugi strzał, to wzmacniacz Linear Audio Research IA-30T (LINK). Można go zamówić z wyjściem słuchawkowym i ma pan idealny wzmacniacz słuchawkowy w jednym. I wreszcie trzeci wybór - Music Hall a35.2 lub a70.2. Ale zacząłbym od Curysa. Powinien się panu spodobać. Myślę, że dopiero ten poziom da panu frajdę.

Pozdrawiam
Wojciech Pacuła

Już napisałem to, co powyżej, a przecież nie można zapomnieć o wzmacniaczu Hegel H70!!! (LINK)