pl | en

Wygrzewanie SENNHESIER HD 380 Pro

Witam!

Zakupiłem jakiś czas temu słuchawki Sennheiser HD 380 Pro, nie sprawdzałem dokładnie ile czasu spędziłem na ich wygrzewaniu, ale myślę, że około kilkudziesięciu godzin. Czy to już powinno dać odpowiedni efekt? – Pytam, ponieważ kiedyś miałem Sennhesiery HD 515 i efekt odsłuchu był o niebo lepszy na korzyść HD 515.
Wiem, że 515 były otwartymi słuchawkami, ale myślałem, że wydając dwa razy więcej pieniążków efekt będzie lepszy. Chciałbym zaznaczyć, że moja znajomość sprzętu muzycznego i jego technicznych możliwości jest mizerna.

Słuchawki podłączam do zwykłego sprzętu (amplituner Yamaha) i czasami do iPoda ( jak jestem w podróży).

I jeszcze jedno pytanko. Chciałbym powrócić do słuchawek otwartych ale kompletnie nie mam pojęcia co wybrać, w każdym sklepie w którym byłem sprzedawcy mówili mi coś innego. Muzyka jakiej słucham to rock, "stary" metal, i inni wykonawcy w szczególności ich koncerty i unplugged (Sting, Satriani, Clapton etc.).
Zastanawiam się nad AKG K701/AKG Q701 AKG HD242. Jak na razie nie używam żadnych wzmacniaczy, muzy słucham, tak jak mówiłem, na zwykłym sprzęcie Yamaha RXV 350, a na wyjazdach na iPodzie. A może coś z obecnych Sennheiserów?
Na słuchawki odłożyłem trochę pieniążków i nie chciałbym zakupić czegoś, co nie będzie dla mnie odpowiednie.

Z góry bardzo dziękuję.

Pozdrawiam,
Czytelnik

Witam!

Niestety nie znam tych słuchawek, nigdy ich nie słyszałem.
Ale generalnie jest tak, że trzeba dopasować konkretne słuchawki do konkretnego systemu (wzmacniacza) inaczej nie będzie dobrze. U pana problem jest taki, że pańskie słuchawki są znacznie lepsze niż wyjście słuchawkowe w Yamasze. ja bym zrobił tak: kupił sensowny wzmacniacz słuchawkowy do pana słuchawek i zobaczył, jak to gra. A potem dopiero kupił AKG K701 lub Q701.
Jeśli chodzi o wzmacniacze, to z niedrogich, a fajnych mamy firmę Audinst, a z lepszych DAC/wzmacniacz słuchawkowy Cambridge Audio DacMagic Plus. Zobaczy pan, o ile lepiej to gra już na początku! I zawsze będzie otwarta droga do poprawy.

Pozdrawiam
Wojciech Pacuła