pl | en

PROŚBA O PORADĘ (STARY DOBRY DENSEN RULEZ)

Witam

Zacznę może od tego, że przeczytałem chyba całe archiwum listów i jestem pod wrażeniem Pana doświadczenia i udzielanych tam porad, wiec postanowiłem sam do pana napisać.
Mój obecny system to stary dobry Densen DM-10, CD Densen B400PLUS i monitory Dynaudio DM2/6, kabelek głośnikowy Audioquest type4, interkonekt Audioqest Copperhead. Ostatnio naszło mnie, aby zmienić wzmacniacz i CD. Byłem nawet na kilku odsłuchach, między innymi Denona 2010 z zestawem jakichś KEF-ów i Rotela 1520 na CM1 Bowersa, o ile dobrze pamiętam. Po odsłuchach zdecydowałem, że mój Densen zostaje!!!
Nowsza elektronika, ta której słuchałem w budżecie do 10 tys., wydawała mi się za sucha. Odniosłem wrażenie, że za bardzo na siłę to gra za mało w tym opanowania spokoju, i masy.
Mam o tyle ciężko, iż pokój do słuchania muzyki ma tylko 12 m2 i myślałem o zmianie DM2/6 na wersje Focus 110, lecz obawiam się, że przez metraż po zmianie będzie gorzej.
Może Pan by coś zasugerował? Obecnie niby wszystko jest OK., ale trochę mi brakuje „otwarcia''. Będę wdzięczny za wszelkie sugestie.

Pozdrawiam,
Michał

Witam!

Hmm - myślę, że sprawę załatwiłaby wymiana na Focus 160. 110 będą trochę za słabe po prostu... Ale posłuchałbym też koniecznie dwóch innych kolumn, które w pana pokoju powinny zagrać jak marzenie - Harbeth P3ESR i Sonus faber Minim Vintage. Każdy inny, ale cudowny. Znam wielu ludzi z tymi kolumnami, grają w znacznie droższych systemach i to one są ich najlepszymi składnikami. I koniecznie zainwestowałbym w dobre zasilanie, jak najlepsze. I będzie super!

Pozdrawiam
Wojciech Pacuła