pl | en

Primare I22 i CD22 – wzmacniacz zintegrowany/odtwarzacz CD

Primare na lato przygotowało nowe urządzenia z najpopularniejszej serii 20. Primare I22 to wzmacniacz zintegrowany zastępujący model I21 oraz odtwarzacz płyt CD Primare CD22 zastępujący model CD21.

Wzmacniacz zintegorwy I22 pracuje w oparciu o modułu UFPD, czyli bardzo szybkie wzmacniacze impulsowe pracujące w klasie D. Wzmacniacze te stosowane są już w modelu I32 oraz wzmacniaczu wielokanałowym A30.7. Moduły zastosowane w I22 charakteryzują się mocą 80 W na kanał przy obciążeniu 8 Ω oraz mocą 160 W na kanał przy obciążeniu 4 Ω.

Wzmacniacz Primare I22 posiada opcjonalną kartę DAC, która pozwala na odtwarzanie sygnału cyfrowego z komputera lub innego źródła cyfrowego. Karta ta posiada wejście USB, koaksjalne oraz optyczne. Specjalna konstrukcja karty eliminuje zjawisko jittera z wszystkich wejść.

Odtwarzacz CD22 pozwala na odtwarzanie płyt CD oraz plików MP3 i WMA zapisanych na pendrive. W porównaniu do CD21 nowy odtwarzacz cechuje się zastosowaniem pięciosekundowego bufora danych, dzięki któremu zredukowano do minimum zjawisko jittera. W odtwarzaczu zastosowano znane i cenione przetworniki firmy Burr-Brown PCM1792. Konstrukcja modułu analogowego nie zawiera kondensatorów w torze sygnału. Urządzenie jest zasilane z transformatora typu R-Core.

Oba urządzenia pojawią się na rynku na przełomie lipca-sierpnia. Cena I22 w wersji podstawowej wynosi 4990 zł, wersja z kartą DAC kosztuje 6490 zł. Odtwarzacz CD22 kosztuje 4990 zł.


Źródło: Voice