pl | en

Organic Audio – kable

Organic Audio to nowa firma założona przez właścicieli znanej z produkcji srebrnych kabli Argento Audio. Celem powstania było dostarczenie na rynek nowoczesnych acz dostępnych cenowo kabli opartych na miedzi. Doświadczenie zdobyte przy produkcji kabli Argento Audio zaowocowało powstaniem nowej marki ORGANIC. Oferta zawiera analogowe kable sygnałowe RCA i XLR, kabel głośnikowy i zasilający. Wtyki RCA, XLR jaki widełki używane przez firmę Organic są przez nich produkowane i wykonane z takiej same, jak kable wysokiej jakości miedzi dodatkowo pokrytej srebrem. Unikalną cechą tych wtyków jest mechaniczny układ zwiększenia siły kontaktu styków który jest opatentowany przez firmę, a do tej pory był używany w dużo droższych seriach kabli z pod znaku Argento Audio. Wszystkie produkty są poddawane procesowi kriogenicznemu. Przy produkcji kabli wykorzystano jako izolację ultra lekkie włókna, które mają za zadanie redukcje drgań przewodnika. Powierzchnia włókien jest porowata co skutkuje niewielkim stykiem jej z przewodnikiem, a co za tym idzie funkcję głównego izolatora spełnia powietrze.
Cała produkcja wykonywana jest w Danii.

Ceny kabli 1 metrowej długości : RCA – 2200 zł, XLR – 2400 zł, głośnikowy 3200 zł, sieciowy 2 m – 2300 zł.

Argento Audio

Duńska firma założona 1991 roku przez trzech miłośników muzyki. Kable Argento Audio to najwyższej jakości srebro o unikalnym kształcie i geometrii przewodników z opatentowanym układem tłumienia drgań VDM i najwyższej klasy izolatorami. Zastosowane wtyki są projektowane i produkowane przez Argento Audio.
Obudowy wtyków to aluminium, a styki z tej samej wysokiej jakości srebra, co przewody, a dodatkowo wyposażone są w mechaniczny układ polepszający kontakt, opatentowany przez firmę. Kable i styki wtyków są poddawane dwukrotnej obróbce kriogenicznej w kąpieli z ciekłego azotu. Układ tłumienia drgań VDM znacząco redukuje mikrofonowanie i efekt rozjaśnienia dźwięku typowy dla tradycyjnych rozwiązań. Niezwykła elastyczność kabli Argento Audio daje dużą łatwość ich używania jaki i brak nie korzystnych naprężeń na gniazdach używanego sprzętu. Cała produkcja wykonywana jest w Dani.
Kable oferowane są w trzech seriach SERINITY, FLOW i FLOW MASTER REFERENCE.
W każdej z nich dostępne są jako kable sygnałowe w wersji RCA i XLR, głośnikowe i sieciowe.

Ceny kabli Argento Audio zaczynają się od 5 350 zł za kabel RCA z serii SERINITY aż po 37 600 zł za kabel głośnikowy z serii FLOW MASTER REFERENCE.


Źródło: RCM