pl | en

HiFiMAN HE-400i
Słuchawki planarne

HiFiMAN wprowadza do sprzedaży nowy model słuchawek planarnych – HE-400i. Bazują one na konstrukcji HE-560, słuchawek 3. generacji amerykańsko-chińskiego producenta, kosztujących 3750 zł. HE-400i mają ten sam pałąk, system regulacji, pady oraz konstrukcję przetwornika w cenie 2095 zł! Niższa cena jest efektem zastosowania uproszczonej wersji przetwornika oraz mniejszego magnesu, co poza obniżeniem ceny pozwoliło dodatkowo obniżyć wagę całej konstrukcji.

SZCZEGÓŁOWY OPIS
Nowy system podwójnego pałąka z poprawioną ergonomią
Zupełnie nowy system podwójnego pałąka, który składa się z metalowej ramy spiętej z termoplastycznymi jarzmami utrzymującymi na ruchomych zawiasach muszle słuchawkowe z tego samego materiału. Muszle wykończono na wysoki połysk lakierem o kolorze „zadymiona szarość”.
Za komfort noszenia odpowiada dodatkowy skórzany pałąk, który ma bezpośredni kontakt z głową. Wysokość zejścia muszli słuchawkowych, a tym dopasowania do wielkości głowy ustalana jest za pomocą mechanicznego zapadkowego systemu regulacji.
HE-400i przynosi szereg zmian związanych z detalami ergonomii codziennego użytkowania. Kształt muszli oraz umiejscowienie kabla zostały zmienione pod kątem generowania lepszego dźwięku oraz przede wszystkim wygody. Kable w HE-400i wychodzą z muszli pod łagodniejszym kątem, co sprawia, że przewód nigdy nie uderza o ramiona słuchacza. Przewodnik to w dalszym ciągu połączenie czystego srebra i miedzi monokrystalicznej.

Asymetryczne nausznice
Nausznice w dalszym ciągu mogą być demontowane i w razie zużycia wymienione na nowe. Budowa samych padów jest hybrydowa - połączono tu zalety reprodukcji dźwięku wynikających z zastosowania skóry, wraz z wygodą padów welurowych. Całość zyskała asymetryczny kształt - zgodnie z budową ludzkiego ucha i głowy - przód jest nieco cieńszy od części tylnej. Dodatkowo, jest to konstrukcja obracalna, co pozwala dopasować asymetryczne ułożenie nauszników do własnych potrzeb. Częściowa perforacja padów pozwala na lepszą przepływność powietrza pompowanego przez przetworniki, co znacząco poprawiło przetwarzanie wysokich i średnich tonów.

Przetwornik „single-side”
Nowy przetwornik planarny został określony jako jednostronny z powodu zastosowania magnesu tylko z jednej strony, w przeciwieństwie do modeli HE-5, HE-500, HE-6. To pozwoliło wydatnie obniżyć wagę całej konstrukcji oraz powiększyć przestrzeń i detaliczność oferowanego dźwięku.
Wraz z nowym modelem użytkownik otrzymuje nowe opakowanie: luksusowe masywne dwudzielne obszyte skórą z rantem dodatkowo przeszywanym nicią.

Różnice w stosunku do poprzedniego modelu czyli HE-400 (bez „i”):
- znacząco (o 20%) obniżona waga pozwala słuchaczowi na komfortowe użytkowanie przez długi okres czasu - to najlżejsze słuchawki w swojej klasie
- nowy system zapadkowej regulacji wysokości muszli
- hybrydowe perforowane, asymetryczne nausznice, wykonane ze skóry i weluru, co owocuje zarówno większym komfortem, jak i lepszą jakością dźwięku
- zmieniony kąt mocowania pinów na obudowie słuchawek
- zwiększona do 93,5 dB skuteczność, która pozwala na współpracę z niedrogimi źródłami przenośnymi
- luksusowe, obszyte skórą masywne pudełko

Zakres częstotliwości: 20 – 35 000 Hz
Impedancja: 35 Ω
Efektywność: 93,5 dB
Waga: 370 g
Cena: 2095 zł

Źródło: RAFKO