pl | en

HAIKU-AUDIO SOL-II
Tranzystorowy wzmacniacz zintegrowany.

Krakowska wytwórnia wzmacniaczy Haiku-Audio wprowadza na rynek serię SOL-II sytuującą się obecnie na szczycie oferty firmy. Sercem układu jest pojedynczy stopień tranzystorowy działający w konfiguracji single-ended. Dla podwyższenia mocy wyjściowej i umożliwienia współpracy z zestawami głośnikowymi o skomplikowanym przebiegu impedancji na wyjściu wzmacniacza znajduje się przeciwsobna para tranzystorów zapewniająca moc 50 W/8 Ω lub 90 W/4 Ω przy dużej wydajności prądowej, co wystarcza do napędzenia większości głośników dynamicznych dostępnych na rynku.
Cały wzmacniacz posiada trzy stopnie wzmocnienia i nie jest objęty pętlą sprzężenia zwrotnego. Podstawę stabilizowanego zasilacza stanowią potężny transformator toroidalny i ogromne kondensatory o łącznej pojemności 0,1 F. Regulacja głośności jest realizowana za pomocą potencjometru przełącznikowego DACT o złoconych stykach i współbieżności kanałów lepszej od 0,5 dB już od pierwszego kroku.

Parametry wzmacniacza SOL-II:

Moc wyjściowa (8 Ω): 50 W
Moc wyjściowa (4 Ω): 90 W
Pasmo przenoszenia (-1 dB): 14 Hz-750 kHz
Pasmo przenoszenia (-3 dB): 8 Hz-1,2 MHz
Klasa pracy: A/AB
Ilość stopni wzmocnienia: 3 (BJT/FET/BJT)
Czułość wejścia: 775 mV
Ilość wejść: 4 pary RCA
Ilość wyjść: 1 para
Pobór mocy (max): 400 W
Wymiary: 45 x 36 x 14 cm
Waga: 15 kg
Wersje przedniego panelu: czarna lub srebrna

Wzmacniacze są w całości produkowane w Polsce. Większość komponentów pochodzi z produkcji europejskiej, natomiast kluczowe elementy, jak płytki drukowane czy transformatory, wykonywane są w Polsce.

Źródło: HAIKU-AUDIO