pl | en

Cambridge Audio.
Minx Xi Digital Music System

Stylizowany, mały system muzyczny do wszystkiego

Wraz z pojawieniem się domowej sieci, muzykę można odtwarzać z komputera lub dysku twardego, z serwisów strumieniowych lub z tysięcy radiowych stacji internetowych z całego świata.
Ale odtwarzanie dźwięku ze wszystkich tych źródeł w jakości Hi-fi oznacza zazwyczaj konieczność podłączenia wielu różnych urządzeń, z których każde jest przeznaczone do innego celu – streamer, konwerter cyfrowo-analogowy, radioodbiornik, wzmacniacz i wiele innych…
Minx Xi eliminuje potrzebę posiadania wielu różnych urządzeń – jest to kompaktowy „wszystkomający” system muzyczny, oferujący dźwięk jakości Hi-fi. Oparty na wielokrotnie nagradzanej platformie Stream Magic, Minx Xi połączy się z domową siecią i będzie odtwarzać każdy rodzaj cyfrowej muzyki, gdziekolwiek się ona będzie znajdować, a ponadto będzie pełnić funkcję mocnego wzmacniacza. Wystarczy dodać głośniki! Używamy wyłącznie audiofilskich komponentów, w tym wysokiej jakości transformatorów toroidalnych, więc dlatego Minx Xi jest kompletnym systemem Hi-fi typu All-in-one (wszystko w jednym).

Minx Xi jest przeznaczony do odtwarzania z wysoką, bogatą i wypełniającą pomieszczenie jakością wszystkiego, co masz w swoich muzycznych zbiorach. Bez względu na to, czy przesyłasz strumieniowo dźwięk ze smartfon, tabletu lub domowej sieci, a może słuchasz internetowego radia, z pewnością usłyszysz każdy szczegół ulubionej muzyki.
• Muzykę z telefonu lub tabletu – albo z ulubionych aplikacji muzycznych, takich jak Spotify lub Rapsody
• Muzykę przechowywaną w domowej sieci lub dowolnym komputerze sieciowym
• Wbudowane radio internetowe umożliwia dostrajanie się do ulubionych stacji lub odkrywanie nowych z całego świata
• Podłącz telewizor, odtwarzacz Blu-ray, konsole gier i wiele innych urządzeń, aby uzyskać lepszy dźwięk
• Zbudowany, aby trwać, począwszy od sztywnej, metalowej obudowy po oszałamiające wykończenie na wysoki połysk w kolorze czarnym lub białym.
Zaprojektowany od podstaw przez firmę Cambridge Audio w Londynie, Minx Xi koncentruje się na zapewnieniu dźwięku doskonałej jakości, dowolnego gatunku i gdziekolwiek ona się znajduje Minx Xi obsługuje prawie każdy format muzyki, pochodzącej z dowolnego źródła. Będzie strumieniowo odbierać muzykę ze smartfonów i tabletów w jej oryginalnej jakości. Dostęp do muzyki z domowej sieci zapewnia nie wymagająca sterowników technologia UPnP, a Minx Xi będzie odtwarzać pliki muzyczne wszystkich formatów i rozmiarów – aż zdumiewająco szczegółowego formatu 24 bity/96 kHz, w tym pliki „bezstratne”. Co więcej, dostęp do muzyki oraz sterowanie nią może być wykonywane za pomocą bezpłatnej aplikacji na smartfon lub tablet.
Bezprzewodowe połączenie używa technologii Wi-Fi lub Bluetooth, więc może odtwarzać dźwięk ze smartfon lub tabletu każdej marki. Możliwości transmisji strumieniowej Minx Xi to również dostęp do ponad 20 000 stacji radiowych oraz wbudowana obsługa serwisów strumieniowych (m. in. BBC iPlayer Radio, Rhapsody i Pandora). Ponadto okresowe aktualizacje oprogramowania oznaczają, że Minx Xi stale się rozwija, aby wspierać najnowsze i najwyższej jakości usługi i gadżety.
Wzmacniacz klasy AB, duży, toroidalny zasilacz oraz cyfrowo-analogowy konwerter Wolfson WM8728 to komponenty wysokiej klasy, powszechnie stosowane w produktach z najwyższej półki – jak zewnętrzne taktowanie, zastosowane do redukcji fluktuacji, występujących podczas transmisji cyfrowego dźwięku. Taki zestaw jest niezwykle rzadki w tego rodzaju urządzeniu hi-fi.

Cena: 3290 zł

Źródło: Audio Center Poland