pl | en

Arcam rPac - przetwornik cyfrowo-analogowy

rPac jest, zasilanym poprzez USB, przetwornikiem cyfrowo-analogowym i jednocześnie wzmacniaczem słuchawkowym, zbudowanym po to, aby poprawić brzmienie z komputerów PC lub MAC. Zaprojektowany został i wyprodukowany w całości przez Arcama w Wielkiej Brytanii, jedną z najbardziej prestiżowych firm audio z ponad 30-letnią tradycją w produkcji komponentów audio-video.
Użycie przetwornika D/A powszechnie stosowanego w droższych systemach audio oraz zastosowanie światowej klasy komponentów pozwala na zamianę plików audio zgromadzonych w komputerze PC lub MAC na piękną muzykę, charakteryzującą się wyjątkową czystością i precyzją. Ponieważ DAC zasilany jest przez kabel USB nie trzeba stosować dodatkowego zasilacza, który wnosi swoje własne zniekształcenia, degradujące sygnał audio. Gniazdo słuchawkowe pozwala na dzielenie się muzyką w dyskretny sposób z przyjacielem lub zanurzenie się w nią całkowicie samemu.
rPac to dyskretne urządzenie które postawione obok komputera pozostanie zupełnie niezauważone, choć w pełni spełni swoją funkcję. Wykonana z aluminium obudowa będzie świetnie wyglądała obok każdego nowoczesnego komputera PC Lub MAC. Zaprojektowany dla miłośników muzyki zgromadzonej w komputerze.

Opis:
Wysokiej jakości przetwornik cyfrowo-analogowy
DAC: PCM 5102 (24 bity)
Prosta instalacja „Plug and play”
Niewielkie rozmiary i ładny design
Hi-endowe komponenty
Aluminiowa obudowa

Specyfikacja
DAC: TI PCM 5102
Wejcie USB (asynchroniczne)
Pasmo przenoszenia: 10 Hz-20 kHz
Całkowite zniekształcenia harmoniczne (THD): 0,002%
Stosunek sygnał/szum: 106 dB (24 bity)
Napięcie wyjściowe: 2,15 V
Częstotliwości próbkowania: 44,1, 48, 88,2, 96, 192 kHz
Długość słowa: 16, 24 bitów
Pobór mocy: 0,7 W (max)
Wymiary 100x62x25 mm
Waga: 300 g

Cena detaliczna: 799 zł

Źródło: Audio Center Poland