pl | en

Jaki konwerter USB i co z XLO?

Witam!

Chciałem się Pana zapytać o opinię w pewnej kwestii. Mam zestaw składający się z Harpii Doberman MKII SE, czyli tych najnowszych, które zamówił Pan u Pana Jurka i Brystona 4B SST2 wraz z Bryston BP25, a do tego przetwornik Xindak DAC-20. Miałem do tego zestawu konwerter USB/SPDIF Styleaudio Carat TII, który właśnie sprzedałem – klient uparł się, że go musi mieć do zamówionego u mnie przetwornika, więc oddałem mu swój (obecnie brak u dystrybutora) i szukam czegoś w jego miejsce, co być może będzie nawet lepsze. Najlepiej jakby obsługiwało już 24/192, bo Carat TII obsługuje maksymalnie 24/96, a mam już kilka płyt w jeszcze wyższej rozdzielczości. To jedna część pytania a druga kwestia dotyczy kabli. Wstępnie zamówiłem u Irka Nowaka z Polpaku XLO Signature 3 XLR i XLO Unlimited XLR. O ile słyszałem, a miałem Reference 3 i starsze Signature 2, to nie wiem czy Unlimited jest dobrym wyborem w tej klasie cenowej (obecny detal 6600 zł za wersję XLR 1 m). Zastanawiałem się jeszcze nad Acrolink 7N-D5000, którego jednak nie mogę obecnie wypożyczyć z Eter Audio bo go nie mają. Do tej pory używałem XLO Ref3 i Supra Sword, ale chce trochę gęściej i lepiej jednocześnie z pozostawieniem otwartej i bezpośredniej góry. Potrzebuje czegoś co wygładzi Brystona i Harpie, ale też nie zamuli brzmienia zbytnio go nie zgasi. Jak Pan wie średnica Dobermanów, nawet tych nowych MKII, nie jest zbyt gęsta, również Bryston jest raczej wzmacniaczem szybkim dynamicznym bardzo przejrzystym i zależy mi na zagęszczeniu brzmienia, aby instrumenty nabrały masy plastyczności, a jednocześnie brzmienie nie utraciło za wiele z dynamiki. Zamówienie na XLO mogę jeszcze zmienić zastanawiam się też, czy szarpać się na 2x Unlimited, jeśli warto, ale to znów oddali zakup kabli głośnikowych, a tutaj pozostając wierny XLO chciałem zainwestować w Ref3 ewentualnie jakieś inne propozycje kabli do 10 000zł detal mile widziane.
Z góry dziękuje za odpowiedź.

Pozdrawiam
Łukasz

Panie Łukaszu!

Dawno XLO nie słyszałem. Myślę jednak, że warto się trzymać jednej marki, tj. jeśli ma pan głośnikówki XLO, to najlepiej zostać przy interkonekcie tej samej firmy. A Unlimited rzeczywiście poprawi sporo to, o czym pan mówi – nie do końca, bo jednak charakter kolumn i wzmacniacza będzie słychać, ale całość pójdzie w dobrym kierunku. Jeśli chodzi o rodzaj, to Unlimited między CD i pre, a Signature wystarczy między pre i końcówką.

Co do konwertera, to są dwie sensowne propozycje, naprawdę dobre: Stello U3, albo Wavelenght WaveLink HS. Są jeszcze lepsze, ale znacznie droższe urządzenia, jak Audiophileo (www.audiophilleo.com), ale nie wiem, czy z tym dakiem to nie przesada.

Pozdrawiam
Wojciech Pacuła