pl | en

POSZUKIWANIA KOLUMN

Witam!

Jeśli można to proszę o jeszcze jedną poradę.

Zastanawiam się nad zmianą kolumn , mam pomieszczenie ok. 15 m2 z otwartą jedną ścianą za miejscem osłuchowym, monitory są w rogach bardzo blisko ściany (ok. 30 cm od każdej), w narożnikach za kolumnami zamontowałem panele rozpraszająco tłumiące własnej konstrukcji. Nadal mam problem z basem , jest trochę dudniący a jak zatkam otwór bas-refleks to jest go za mało. Nie mogę na razie zmienić ustawienia kolumn ze względu na małe dzieci.

Przypomnę konfigurację:
elektronika Mark Levinson No331 , No380 , No39 , monitory Sonus Faber Elekta Amator I
kable XLR Transparent Ultra
zasilanie Shunyata
Kable głośnikowe będą prawdopodobnie VOVOX Tekstura (muszę je jednak wcześniej odsłuchać).

Poszukuję kolumn z dobrym basem , mniej wrażliwe na akustykę pomieszczenia, najlepiej z bas-refleksem z przodu do muzyki akustycznej i nowoczesnego szeroko pojętego jazzu.
Wytypowałem następujące monitory:
JM Lab Micro Utopia (pierwsza wersja)
Dynaudio Confidence C1
Dynaudio Special 25

JM LAB mają wprawdzie bas-refleks z przodu i z basem powinno być lepiej, ale zastanawiam się czy kopułka wysokotonowa dorówna klasą Esotarowi. Pozostałe dwa modele Dynaudo mają bas-refleks z tyłu i nie wiem, czy takie monitory cokolwiek zmienią w kwestii basu. Najlepsze w moim przypadku były by chyba SF Extrema z membraną bierną z tyłu ale są nie do dostania.

Będę wdzięczny za wskazanie kierunku ewentualnych zmian.

Pozdrawiam
Krzysztof

Witam!

Ja bym postawił raczej na Special 25. Tak mi się wydaje. Nawet lepszym rozwiązaniem byłyby jakieś Harbethy, ale Monitor 40.1 są za duże... Może jednak któreś tańsze też by panu spasowały? Mogą grać blisko ściany.

Extrem bym nie ruszał - muszą mieć dużo miejsca wokół siebie.

Pozdrawiam
Wojciech PacułaWitam ponownie!

Kolumny zmienione, celowałem w Dynaudio C1 lub Special 25, ale po wielu odsłuchach wybór padł na Totem Mani 2. Monitory grają rewelacyjnie w każdym aspekcie, mam tylko obawy, czy moja końcówka Mark Levinson 331 na dłuższą metę sobie z nimi poradzi , nagrzewa się dużo mocniej niż na poprzednich Electach.
Mam możliwość zamiany końcówki na ML 332, która dysponuje dwa razy większą mocą.
Proszę o sugestię czy zmiana końcówki jest konieczna czy pozostać przy ML 331.

Dziękuję i pozdrawiam
Krzysztof


Ja bym się specjalnie nagrzewaniem nie przejmował – po prostu Totemy wymagają większego prądu i tyle. Jeśli jednak ma to pana uspokoić, to proszę kupić mocniejszy model, nic się nie stanie. Ale nie sądzę, żeby to było konieczne.

Pozdrawiam
Wojciech Pacuła