pl | en

DOBRY SPRZĘT NA EMERYTURĘ


Dzień dobry Panie Wojtku!

Jestem melomanem zainteresowanym każdą dobrą muzyką (rock, jazz, klasyka). Ponieważ przeszedłem już na emeryturę, postanowiłem wymienić sprzęt, bo to ostatnia okazja. Obecnie posiadam wzmacniacz Denon PMA-1500AE, odtwarzacz Marantz SA 7001 K.I.Signature i kolumny Pylon Ruby 25 mkII podłączone kablami Chord Clearway. Pokój odsłuchowy to dobrze wytłumiony salon 4,6 x 4,2 m, otwarty boczną ścianą na przedpokój o powierzchni 10 m.kw. Kolumny stoją przy dłuższej ścianie w odległości 2,6 m od siebie i 0,5 m od ściany tylnej.

Oczekuję dźwięku bardziej wypełnionego, solidnego fundamentu basowego i lepiej odtwarzanych wokali. Zamierzam kupić wzmacniacz McIntosh MA 7200 i teraz pytania;
1. Czy transport McIntosh MCT500 mnie zadowoli, czy może jakiś inny odtwarzacz SACD w podobnej cenie (mam sporą kolekcję płyt SACD).
2. Jakie wybrać kolumny, preferuję Elac VELA FS408.2 może Dynaudio Evoke 50 lub B&W 703 S3
A może nie warto wydawać tyle na wzmacniacz i wybrać np. Rotela RA-6000 (podobne możliwości użytkowe).
Liczę na konstruktywną odpowiedź.

Pozdrawiam
Paweł


Witam panie Pawle!

Prawdę mówiąc bardzo dawno nie słyszałem McIntosha, więc nie pomogę... Ale jakbym miał do niego szukać kolumn, to wybierałbym coś o wyraźnych kolorach, raczej miękkich krawędziach niż wyrazistych, na przykład Chario, Spendor czy właśnie Dynaudio.

A na sprzęt zawsze warto wydać dobre pieniądze, byle z sensem. Dlatego ja bym myślał, z tego, co znam i lubię, na przykład, o wzmacniaczu Dan D'Agostino z odtwarzaczem Accuphase, o systeme Accuphase itd. Albo wzmacniacz Trilogy z odtwarzaczem Accuphase lub Luxmana. No, ale to ja :)

Pozdrawiam,
Wojtek Pacuła

Dziękuję panie Wojtku za poradę.

Niestety odtwarzacz SACD Accuphase to już powyżej mojego budżetu. Myślałem raczej z sentymentu o odtwarzaczu Marantz SACD 30n lub SA-12 SE. Pozostanę więc przy transporcie McIntosha. Muszę jeszcze tylko gdzieś odsłuchać, a najlepiej porównać brzmienie kolumn Elac VELA i Dynaudio EVOKE.

Pozdrawiam,
Paweł