pl | en

WKŁADKA DO GRAMOFONU VESTAX PDX 2000


Witam serdecznie!

Postanowiłem spróbować do Pana napisać z prośbą o poradę, jeśli udałoby się znaleźć dwie minuty oczywiście ;)

Kupiłem głośniki Aurum Cantus LEISURE 2 SE o których napisaliście wspaniały artykuł około 5 lat temu. Głośniki są podpięte do klasycznego wzmacniacza NAD C 326 BEE. Chciałbym zmienić wkładkę w gramofonie, obecnie jest to jest Ortofon PRO S, ale przy tych głośnikach myślę, że warto spróbować iść dalej. Zastanawiam się pomiędzy dwoma modelami: Audio Technica VM95ML lub Ortofon 2M Blue. Cenowo wyglądają bardzo podobnie i obydwie mają mnóstwo pozytywnych opinii. Czy jest Pan w stanie zarekomendować jakieś rozwiązanie? Będę przeogromnie wdzięczny!

Pozdrawiam,
Damian


Panie Damianie,

spoko, coś wymyślę, ale jaki ma pan gramofon?

Wojtek Pacuła
Witam,

mam Vestax PDX 2000.

Damian
Witam!

w takim razie to Audio Technica VM95ML. Ale... Koniecznie posłuchałbym też wkładkę Shelter 201, to by był chyba najlepszy wybór :)

Pozdrawiam
Wojtek Pacuła
Panie Wojtku,

pozwoliłem sobie jeszcze raz napisać, żeby podziękować za polecenie. Kupiłem Shelter 201 - i faktycznie, to był świetny wybór, brzmienie jest bardzo cieplutkie i głębokie. Jestem megazadowolony z zakupu ;) Zastanawiam się jeszcze nad zmianą miksera pod który jest podpięty gramofon, ponieważ jest to stary klasyczny mikser DJ-ski Stanton SA-5 i zastanawiam się czy jeszcze da się podkręcić to brzmienie. Jeśli tak, to co by Pan polecił do tego zestawienia?

Chciałbym zrezygnować z segmentu mikserów dla DJ-ów, i zainwestować w mikser, który wyciągnąłby jeszcze bardziej brzmienie tych głośników i nowej igły. Po prostu ta igła zrobiła taką rewolucję w domu, że chciałbym jeszcze bardziej to wesprzeć i uzyskać jak najlepszy odsłuch.

Damian

PS
Wszystko jest podpięte pod wzmacniacz NAD C326BEE i myślałem, żeby wymienić mikser pod który jest podpięty gramofon na jakiś przedwzmacniacz gramofonowy.
Witam!

A to wszystko jasne :) Najlepiej posłuchać niedrogich przedwzmacniaczy Creek Audio albo Heed – będzie dobrze :)

Pozdrawiam,
Wojtek Pacuła