pl | en

CYRUS CDt-XR + PSU-XR


Dzień dobry!

Jestem szczęśliwym posiadaczem w/w transportu firmy Cyrus. Wcześniej jako transport służył mnie Cyrus CDXT SE₂. W związku z tym mam pytanie: panie Wojtku czy jest szansa na test transportu Cyrus CDt-XR + PSU-XR? Jestem ciekawy co ewentualnie wniósłby do dźwięku oddzielny zasilacz.

Mój system:
ŹRÓDŁO: Cyrus CDt-XR, Ultra DAC, AD1865 DAC, 45 DHT output tube, E80CC input tube, części Audio Note, rdzenie nikiel, srebrne kondensatory i zasilacz shunt.
WZMOCNIENIE: Audio Notte Meishu Line Silver Signature 300B
KOLUMNY: Harpia Acoustic Atlas 300B
OKABLOWANIE: napęd z DAC połączony Kondo KSL LP-z, kabel sygnałowy - Audio Note Sogon50, kabel głośnikowy - AN Isis LX168 Reference Copper Litz 4x3 m (podwójny przebieg), kabel sieciowy
na końcówkach Isis LX168 Reference (zasilacz Cyrus PSX-R) + Audio Note Isis LX 168 Reference (DAC + źródło), podwójny Isis LX Reference (wzmacniacz). Kable wpięte są do listwy Acoustic Revive
RTP-4eu z kablem Verictum Arbiter SX.

Szczerze oddany czytelnik,
Andrzej.


Uuuu, piękny systemik :)

Niestety polski dystrybutor Curusa nie ma do testu takiego zestawu... Ale zasilacz w 99% przypadków porządkuje dźwięk i jeśli jest dobrze zrobiony poprawia rozdzielczość, to jest powiększa ilość informacji, przy lekkim obniżeniu barwy.

Pozdrawiam,
Wojtek Pacuła
Dzień dobry!

Dziękuję za odpowiedź. Nowy transport Cyrus CDt-XR kładzie akcenty w inne rejony dźwięku niż mój poprzedni Cyrus CDXt Se2. Muszę się lekko dostosować do jego brzmienia. Poprzedni transport bardziej grał średnicą, a ten gra każdy zakres tak samo, rzetelnie, liniowo. Nie nasyca tak mocno średnicę i jest bardziej neutralny – po prostu nie upiększa dźwięku. Jest bardziej szczegółowy i przede wszystkim dynamiczniejszy w sensie mikrodynamiki. Jest to w ogóle cechą współczesnych produktów audio. Szkoda, że coraz częściej zapominany jest tak ważny czynnik, jak szeroko rozumiana muzykalność tzw. „fun” z jej słuchania.

Pozdrawiam i przepraszam za moje przemyślenia,
Andrzej
Panie Andrzeju!

No tak, ma pan rację. Ale muzykalność osiąga się w takim przypadku eliminując szumy, a to kablem zasilającym, a to pasywnymi filtrami EMI, a to sztuczną masą. Wtedy ma pan i neutralność i naturalność. Pomaga też dobra antywibracja :)

Pozdrawiam,
Wojtek Pacuła
Witam!

I coś w tym zakresie posiadam platformy: Symposium Ultra Ultimate, PAB Reference AVP, PAB Lignofol AVP + akrylowe stopki PAB, stopki na łożyskach tocznych (PAB Bearing AVF) Pro Audio Bono PAB SE 5 (platforma). Dużym zaskoczeniem było podłożenie stopek PAB 7SN pod standami do kolumn. Wspaniały efekt wniósł w moim systemie Verictum Gold Bull (listwa) + Verictum Block.

Pozdrawiam,
Andrzej
Witam!

Czyli wszystko gra :)

Pozdrawiam
Wojtek Pacuła