pl | en

⸤ WZMACNIACZ LAMPOWY do Wharfedale Linton

Dzień dobry Panie Wojtku!

Piszę do Pana z dylematem, z którym borykam się od pewnego czasu.

Posiadam kolumny Wharfedale Linton i planuję dobrać do nich swój pierwszy wzmacniacz lampowy. Na tapecie są trzy, a mianowicie: Leben CS-300F, Ayon Scorpio XS oraz Unison Research Triode 25, a na dokładkę do nich jeszcze po głowie chodzi mi Fezz Audio (Titania lub MiraCeti). Jakie jest Pana zdanie na ten temat?

Przeczytałem Pana testy wzmacniaczy Lebena, Ayona oraz Fezz Audio. Najbardziej z lektury urzekł mnie Leben CS-300F, ale wspomina Pan tam o odpowiednim doborze kolumn do tego wzmacniacza, ze względu na małą moc. Jeśli zaś chodzi o możliwości odsłuchowe, to są w pewnym sensie ograniczone, pojedynczo w sporych odstępach czasowych, bez możliwości porównania wzmacniaczy 1:1. Dlatego też liczę na Pana cenne wskazówki.

Pozdrawiam serdecznie,
Marcin


Panie Marcinie!

Fajne kolumny, to tak na początek :)

Ze wzmacniaczem do nich nie jest jednak tak łatwo, jak by się mogło wydawać - konstrukcje tego typu, nazwijmy je ogólnie „BBC", choć mają wysoką skuteczność i wysoką impedancję nominalną, potrzebują sporo sensownej mocy. Wprawdzie zagrają już z kilkoma watami, ale...

Nie słyszałem ani Titanii, ani Unison Research, więc trudno mi coś o nich powiedzieć. Ale z tych, które znam i tak najlepiej by do pańskich kolumn podpasował Ayon Scorpio XS. Ma odpowiednią moc i wydajność prądową, a i barwą ładnie się zgra z Lintonami. No i można potem poszaleć coś z lampami wyjściowymi.

Pozdrawiam serdecznie,
Wojtek Pacuła