pl | en

⸤ KABLE do uszlachetnienia brzmienia systemu

Dzień dobry!

Panie Wojciechu, mam prośbę o poradę, a mianowicie chodzi mi po głowie wymiana jakiegoś elementu mojego systemu (Accuphase DP-78, C-2410, P-1000 + B&W802D + Fadel Art AeroFlex Plus RCA + Furukawa Amadeus RCA + VdH The Revelation Hybrid) w celu uzyskania większej gładkości, eteryczności, szlachetności brzmienia.

Obecnie mam bardzo fajne, barwne granie (bardzo prawdziwe) ,ale po wysłuchaniu zestawu z najnowszymi B&W800 + Pathos Heritage poczułem chętkę na dodanie właśnie takiej delikatności i szlachetności w brzmieniu u siebie. Może wymienić mój C-2410 na C-2810, albo może jakiś inny interkonekt np. Fadel Art Reference One?
Mam nadzieję, że wpadnie Panu do głowy jakiś pomysł.

Z góry dziękuję i pozdrawiam!
Roman


Panie Romanie!

Wprawdzie nie znam żadnego z pańskich kabli, ale system wygląda bardzo godziwie :)

Myślę, że możliwości są dwie z ew. dodatkiem. Po pierwsze – komplet kabli. Proszę wypożyczyć kable dwóch firm: WestminsterLab i Luna Cables, obydwie dają dokładnie to, o czym pan mówi, czyli gładkość i wyrafinowanie.
Druga możliwość, to rzeczywiście przedwzmacniacz – C-2810 jest o wiele lepszy niż C-2410, to nie są małe zmiany, i też idą w kierunku, o którym pan mówi.
I jest jeszcze rzecz, którą warto zastosować w każdym z tych przypadków - filtry SPEC, które podłącza się do kolumn, równolegle ze wzmacniaczem. Stosuję je od wielu lat, kolejne modele, i to jedna z fajniejszych rzeczy, które „dopinają” system.

I, jak mi się wydaje, taka kolejność byłaby najlepsza, nawet jeśli będzie rozłożona w czasie. Potem to będzie inny system, do którego można dodać sztuczną masę Nordosta itp.

Mam nadzieję, że pomogłem...

Pozdrawiam,
Wojtek Pacuła
Witam!

Czy, jeżeli chodzi o kable WestminsterLab i Luna, to próbować cały set, czy może zacząć od interkonektów?

Pozdrawiam i jeszcze raz dziękuję,
Roman


Cały set!
WP