pl | en

⸤ Zestaw dla ŚREDNIO- ZAAWANSOWANEGO słuchacza

Witam Panie Wojtku!

Przesyłam rzut mieszkania, bo tak chyba będzie najłatwiej. Wielkość pomieszczenia z aneksem kuchennym to ok. 35 m2. Odległość kolumn od siebie to 3m, od słuchacza 2,5, maksymalnie 3 m.

Nie jest to pomieszczenie odsłuchowe typowo, tylko salon z aneksem kuchennym, wygłuszony w miarę możliwości zabudową meblową, firanami, dywanem itp., nic poza tym. Najczęściej słuchałem na średnich, nisko-średnich poziomach głośności (mieszkanie w bloku, cienkie ściany). Bardzo okazjonalnie głośno.

Pozdrawiam,
KamilWitam!

Musiałem chwilę pomyśleć i wydaje mi się, że w tym przypadku lepsze będą jednak kolumny podłogowe, a więc Evoke. Do tego kupiłbym jednak Heeda - Leben 300 może być po prostu zbyt słaby na taką powierzchnię. Dopiero model 600X by to zmienił, ale to duże pieniądze.

Jeśli chodzi o DAC-a, to chyba rzeczywiście zmiana na odtwarzacz plików CA ma najwiękzy sens, tym bardziej, że to stabilna, fajna platforma streamingowa. Właściwie wszystko sam pan poukładał, więc mam nadzieję, że się jednak do czegoś przydałem...

Pozdrawiam,
Wojtek Pacuła
Witam!

Dziękuję uprzejmie za pomoc. Myślę, że potwierdzenie od tak „osłuchanego" eksperta jest tutaj kluczowe :)

Jakby Pan był jeszcze tak uprzejmy podpowiedzieć jakieś okablowanie – na start na pewno muszę kupić do głośników (Acrolink, Oyaide?), sieciówkę do wzmacniacza i intekonekt analogowy do podłączenia CA do wzmacniacza. Transport podepnę Acoustic Zen MC2, który już używam od kilku lat.

Nie ukrywam, że chciałbym maksymalnie 4000 zł brutto wydać na te przewody, chętniej 3000 zł. Ma Pan jakieś sugestie? Na co przeznaczyć więcej, gdzie można chwilowo odpuścić. Będę wdzięczny, bo tutaj jeszcze nie mam nic poukładanego...

Pozdrawiam,
Kamil
Witam!

Generalnie jest tak, że najważniejszy jest kabel zasilający źródła, potem interkonekt, potem zasilanie wzmacniacza i kable głośnikowe. W dobrych cenach swoje kable oferuje firma Supra, to byłby dobry wybór :) A trochę wyżej, Luna Cables, świetne kable.

Pozdrawiam,
Wojtek Pacuła
Witam Panie Wojtku!

Chciałbym tylko podzielić się wrażeniami, że Evoke 30 nie zdało jednak próby wielkości mojego pomieszczenia. Dokupiłem zatem zasilacz X2 do Obeliska licząc, że może to trochę pomoże. Niestety ale zasilacz poprawiając wszystko w brzmieniu Obeliska, nie dodał znacząco basu... jedynie zwiększył jego dynamikę. Natomiast byłem bardzo pozytywnie zaskoczony efektem jaki wniosły platformy Base Audio – fantastyczne akcesorium, które pogłębiło bas i ożywiło kolumny, jednocześnie uspokajając górę. I gdy już byłem usatysfakcjonowany, wpadłem na pomysł przetestowania Evoke 50, ponieważ różnica w cenie to mniej więcej koszt platform. No i tak już chyba zostanie, od dwóch dni jestem zachwycony brzmieniem. Jednak to odpowiedni rozmiar kolumny do mojego nieregularnego i dużego pomieszczenia. I o dziwo, jak na moje ucho, te małe Heedy dają radę wysterować tak duże kolumny. Dziękuję za pomoc na początku tej drogi :)

Pozdrawiam i życzę wszystkiego dobrego w Nowym Roku. Mam nadzieję, że spotkamy się na Audio Video Show gdzieś w korytarzach jeszcze w 2021 roku!

Pozdrawiam,
Kamil