pl | en

Zestaw na start

Witam Panie Wojtku, w Panu nadzieja!

Jestem na etapie zakupu pierwszego zestawu HI-FI z prawdziwego zdarzenia. Zdecydowanie ma być to wzmacniacz + odtwarzacz CD + kolumny podłogowe. Naczytałem się tylu recenzji, że aż w głowie wiruje...

Początkowo nastawiony byłem na kupno zestawu Denona PMA710AE + DCD710AE, do tego kolumny KEF iQ70, jednak po zapoznaniu sie z wieloma recenzjami/Pana rekomendacjami w HF powoli skłaniam sie jednak do zmiany na cos w stylu CA Azur 650A+C + Monitor Audio Rx6.

Szukam zestawu do słuchania jazzu, rocka, muzyki klasycznej. Raczej akustycznie niż ostro. Początkowo całość miałaby służyć w salonie ok.18-20 m2 (3,5x5,5 m, kolumny ustawione na dłuższej ścianie naprzeciw kanapy, rozstaw ok 1,8 m; problemem będzie odsuniecie ich od ściany o więcej niż 30 cm :( , docelowo pewnie ok 30 m2. Zakładam wydatek ok. 7000-8000 zł na cały zestaw z kablami. Dodatkowo dobrze, gdyby wszystko ładnie wyglądało, żeby wydatek uzyskał choć częściowe zrozumienie płci pięknej :)

Byłbym wdzięczny za wskazanie 2-3 rekomendowanych zestawów, które chętnie poddam odsłuchowi :)

Z góry dziękuję za pomoc.

Pozdrawiam,
Marcin
Panie Marcinie!

Jak dla mnie, żeby system był na dłużej i żeby spełniał Pana oczekiwania, sprawa jest dość prosta – polecałbym raczej system Music Hall (CD 25.2 i a 25.2) właśnie z tymi kolumnami Monitor Audio. Razem zagra to naprawdę fajnie. Zamiast Monitorów wypróbowałbym też kolumny Audio Academy Phoebe III. W tym ostatnim przypadku, ponieważ trochę zaoszczędzimy na kolumnach, warto by było posłuchać systemu Cyrusa – jest niewielki, może się spodoba… Kable – Chord lub Audionova.

Pozdrawiam
Wojciech Pacuła


Panie Wojtku!

Wczoraj odsłuchałem ten zestaw. Jak to gra... miód malina! To jest dokładnie to, czego szukałem :) Music Hall pasuje idealnie z Monitorkami, dźwięk czysty, soczysty... i szum przepływu powietrza w trąbce Stanko nie do opisania. Idealnie to pasuje do siebie z interkonektami Audionova Proteus i głośnikowymi Ultralink Matrix 2. Z interkonektami Chorda to już nie było to... Aby upewnić sie w przekonaniu co do idealności polaczenia MH z MA, odsłuchałem to z dużo droższym CA840 i usłyszałem ogromną przepaść... na korzyść MH :) CA brakowało muzykalności, głębi, jakoś płasko i scena jakaś taka wątła... W środę odbieram ze sklepu, dam znać jak to się u mnie w salonie poukładało :) Ale już teraz wiem, że jestem Pana ogromnym dłużnikiem!!! Dziękuję za nieocenioną pomoc.

Pozdrawiam,
Marcin
:) Super, że się udało :)

Pozdrawiam
Wojciech Pacuła


Witam!

Sprzęt już na miejscu :) Wszystko gra idealnie, tylko musiałem gąbki włożyć w Monitorki, bo bas trochę za mocny był, a głośników od ściany nie mogę więcej odstawić (teraz są jakieś 30 cm od ściany). W planie mam zmianę zworek przy Monitorkach na kable głośnikowe, ale na razie nie jest to priorytet.

Obecnie mam zamiar kupić do tego dobre zasilanie - na oku mam Audionovę Powerstation MK2 + kable Starpower MK2. Pytanie tylko, czy kabel przed listwa, ten podłączany do gniazdka też jest ważny? Czy tylko kable od listwy do sprzętu? (Jednak jest to różnica dodatkowych 3 stówek ;) Czy warto może dorzucić trochę i zainwestować z Supra MD06 i kable LoRad? Przyznam trochę, że 1500 zł, które bym musiał na to wydać, trochę mnie przeraziło...

Z góry dziękuje za kolejną cenną radę:)

Pozdrawiam,
Marcin


Witam!

Niestety kabel przed listwą też ma znaczenie i to duże… Audionova będzie jak najbardziej na miejscu – będzie Pan miał okablowanie całości od tego samego producenta, a to naprawdę dobrze. No, ale… Supra jest lepsza – droższa, ale lepsza. Jeśli więc mógłby Pan po kawałku ją kupować, tj. najpierw kabel dla CD, potem listwę, potem wzmacniacz i na końcu do listwy, to może akurat się uda. Jeśli jednak chce Pan mieć całość od razu, to Audionova będzie OK.

Pozdrawiam
Wojciech Pacuła